Двоє "батюшок" виявилися несправжніми: четверо чоловіків намагалися незаконно перетнути кордон
Джерело:
ДПСУСкарбник Києво-Печерської лаври намагався перейти кордон з переодягненими попами. У Держприкордонслужбі розповіли про чотирьох порушників, які хотіли незаконно потрапити до Молдови.
За можливість перетнути кордон вони заплатили 12 тисяч доларів. Втім, люди, які обіцяли провести їх таємними стежками через кордон, просто влаштували їм екскурсію озером.
Дивіться також Право на виїзд для військовозобов'язаних: чи можна виїхати з України через робочу візу країни ЄС
Незаконний перетин кордону
За словами прикордонників, порушників затримали біля кордону з Молдовою.
Серед них троє були в церковному вбранні. Двоє "батюшок" виявилися несправжніми: рясами їх наділив третій – діючий клірик церкви московського патріархату, раніше – протоієрей у казначействі Києво-Печерської лаври. Вся четвірка намагалася незаконно перетнути кордон,
– йдеться в повідомленні.
Ті, хто мав допомогти чоловікам перетнути кордон, покатали їх човном по озеру Кагал і висадили їх на протилежному березі. Загалом така прогулянка обійшлася порушникам у 4 тисячі доларів з кожного.
Прикордонники Ізмаїльського загону склали протоколи про адмінпорушення за спробу незаконного перетинання держкордону.
Московський патріархат в Україні: останні новини
- У Міністерстві культури та інформаційної політики 23 листопада повідомили, що релігійна громада МП має покинути Михайлівську церкву в місті Переяслав, що у Київській області. Таким чином апеляційний суд підтримав Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав".
- Служба безпеки 30 листопада обшукала Почаївську лавру, яка належить УПЦ МП. За попередньою інформацією, причиною візиту було поширення російської ідеології представниками лаври. У квітні 2023 року вірянки Почаївської лаври заявили журналістам, буцімто Путін – "обраний Богом владика".
- Водночас правоохоронці прийшли до Свято-Миколаївського собору у Кременці, що у Тернопільській області. Раніше суд постановив повернути приміщення у державну власність. Втім, священнослужителі протягом кількох місяців відмовлялися передавати собор. Наразі приміщення належить Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику.
- Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні різко зросла кількість громад УПЦ МП, які перейшли до ПЦУ. У Держетнополітики повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення 884 релігійні громади УПЦ МП перейшли до Православної церкви України.