Орбан вкотре назвав Україну буферною зоною: деталі обурливої заяви
Віктор Орбан робить усе, щоб сподобатися виборцеві. У червні відбудуться вибори до Європарламенту, тож угорський прем'єр лає на всі заставки і Україну, і ЄС, сподіваючись здобути симпатії крайніх правих. Кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі передає деталі.
Це здається дуже нелогічним, що Орбан критикує владу Євросоюзу, перебуваючи в Євросоюзі. Але тільки на перший погляд. Орбан та інші праві почуваються напрочуд комфортно у зручній бульбашці європейської політики, далеко від війни та справжніх проблем. Особливого комфорту та розслабленого вайбу йому додають кремлівські гроші.
Дивіться також Головування Угорщини в ЄС: що може спробувати зробити Орбан
Що заявив Орбан про Україну
Мовляв, наша держава зараз перебуває під протекторатом Заходу, оскільки без грошей і зброї з боку ЄС і США Україна "як держава припинить своє існування".
Повторюючи одне з улюблених виправдань Путіна для повномасштабного вторгнення в Україну, Орбан заявив, що конфлікт стосується потенційного членства Києва в НАТО і що російський лідер ніколи не поступиться в цьому питанні.
Вони завжди будуть робити все можливе, щоб мати щось між російським кордоном і кордоном країн НАТО. Буферна зона повинна існувати,
– сказав Орбан.
Привіт Орвелу
Усе це пролунало на Конференції національного консерватизму в Брюсселі. Також угорський прем'єр розкритикував Захід за те, що той підтримує Україну, і назвав боротьбу нашої держави проти окупантів "не війною угорців".
"Те, що роблять європейці, погано, це не націлене на припинення вогню, і ми серйозно не стикаємося з усіма наслідками підтримки країни, яка перебуває у війні, в якій неможливо перемогти", – сказав він.
Орбан пояснив: підтримує Росію, бо не хоче відмовлятися від давніх економічних відносин Будапешта з Москвою. А от європейське керівництво слід змінити, бо воно тисне так, як тиснув Радянський союз на Угорщину в 1980-ті.
Важливо! Прем'єр-міністр Угорщини вже говорив і про буферну зону, і про те, що Росію нібито не можна перемогти, і про те, що Брюссель поводиться як радянська влада. Він не зупиняється перед гострою критикою з боку України та всередині самого ЄС