Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що ніхто не зобов'язує Угорщину бути частиною Євросоюзу. Про це він заявив під час конференції "Європа та світ", передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також "Троянський кінь" у Євросоюзі: чи може Захід щось зробити з Орбаном

Заява Борреля

Боррель зазначив, що Угорщина знає про окупацію ще з радянських часів.

Чесно кажучи, я не бачу ніякої схожості між радянською окупацією Будапешта і тим, що відбувається в Берлемоні. Я не бачив жодного танку там. Ніхто не зобов'язує Угорщину бути членом ЄС,
– відповів Боррель.

Про що говорив Орбан

Він виступав у місті Веспрем, але на заході були тільки державні ЗМІ. За словами Орбана, Європейський Союз буцімто нав'язує Угорщині модель ліберальної демократії, чужу для угорців. Також Брюссель нібито вдається до тих методів проти Угорщини, які раніше застосовувала радянська Москва, тож "історія повторюється".

На щастя, те, що колись було трагедією, зараз у кращому випадку є комедією. На щастя, Брюссель – це не Москва. Москва була трагедією. Брюссель – це просто погана сучасна пародія,
– висловився Орбан.

Дивіться також Переплутав: Трамп назвав Орбана "лідером Туреччини"

Орбан і Путін

У жовтні Орбан зустрівся з Путіним. Він подякував "Росатому" та "Газпрому" за поставки і сказав, що Угорщина не хотіла протистояти Росії.