Орбан зробив скандальну заяву під час виступу у місті Веспрем у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Глава угорського уряду звинуватив ЄС у прагненні позбавити Угорщину її ідентичності шляхом нав'язування моделі ліберальної демократії, яку, за його словами, угорці відкидають.

Дивіться також В НАТО занепокоєні зустріччю Орбана та Путіна: Угорщина вже почала виправдовуватися

Орбан звинуватив ЄС у прагненні позбавити Угорщину її ідентичності

На переконання Орбана, Брюссель нібито застосовує проти Угорщини методи, які сягають корінням у часи радянського правління.

"Сьогодні з'являються речі, які нагадують нам про радянські часи. Так, буває, що історія повторюється", – сказав Орбан.

Прем'єр Угорщини назвав Брюссель сучасною пародією Москви.

На щастя, те, що колись було трагедією, зараз в кращому випадку є комедією. На щастя, Брюссель – це не Москва. Москва була трагедією. Брюссель – це просто погана сучасна пародія,
– додав він.

Росія придушила революцію в Угорщині

23 жовтня в Угорщині відзначають роковини повстання 1956 року проти радянських репресій, яке почалося в столиці Будапешті і поширилося по всій країні.

Угорці вели активну боротьбу проти радянської окупації, але після кількох тижнів революцію було придушено радянськими силами.

Репресії та придушення революції з боку СРСР призвели до загибелі 3000 мирних жителів, а також знищення значної частини Будапешта.

Напруженість між Орбаном і ЄС: деталі

  • Угорщина відкрито критикує політику Євросоюзу, зокрема щодо мігрантів, яких відмовляється приймати.
  • Попри різкі випади Орбана на адресу Брюсселя, Угорщина залежить від фінансування з боку ЄС. Так, Європейська комісія торік рекомендувала не виділяти Угорщині кошти через проблеми з верховенством права.
  • У 2022 році депутати Європарламенту засудили спроби уряду Віктора Орбана підірвати засади демократії в Угорщині. Правління Орбана назвали "гібридним режимом".
  • Орбан відомий тим, що виступає проти застосування санкцій щодо Росії у відповідь на агресію проти України. Також лідер Угорщини не підтримує військову допомогу Україні з боку союзників, оскільки вважає, що Росію неможливо перемогти.
  • За даними ЗМІ, Угорщина знову заблокувала транш 500 мільйонів євро на зброю для України.
  • Він став першим лідером країни, яка є водночас членом ЄС і НАТО, що зустрівся з Владіміром Путіним після 24 лютого 2022 року.