Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   СРСР

   • Чому українці краще ставляться до Брежнєва, ніж до Бандери
    Чому українці краще ставляться до Брежнєва, ніж до Бандери
    Директор Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятрович, пояснив, чому, за даними соціологічного опитування, генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв виявився популярнішим серед українців, аніж лідер ОУН Степан Бандера.
    9 грудня , 18:43 2491
   • Згадати Все. Репресивна психіатрія
    У маячню про щасливе радянське суспільство вірили не всі. А от висловлювали свою думку – одиниці. Тих, кого не можна було залякати, визнавали психічнохворими і на роки ховали за стінами спеціалізованих психіатричних установ по всьому Союзу. Але найстрашніша була в Україні.
    8 грудня , 00:10 324
   • Згадати Все. Радянська гігієна
    Перша людина полетіла у космос у 1961 році, однак, на землі, у Союзі, у той час люди часто не мали ні водогону, ні шампуню, ні туалетного паперу. А до 50-х років поруч з людьми масово жили воші. Про деякі засоби індивідуальної гігієни радянські люди дізналися аж наприкінці розпаду Радянського Союзу.
    4 грудня , 22:30 814
   • Згадати Все. Табу та заборони в Союзі
    Тільки-тільки дитина народжувалася у Союзі – її загортали у пелюшки: не можна робити зайвих рухів. Згодом, коли новий громадянин підростав, його життя обростало все більшими заборонами і табу. Уже в осудному віці за те, що переступав їх, можна було потрапити і в тюрму. Якщо ти не ставав "радянською людиною", то ходив усе життя, озираючись.
    30 листопада , 22:30 774
   • Згадати Все. Суботники і недільники
    Одна справа, коли ти радянський школяр, і навчаєшся шість днів на тиждень. Інша – коли студент. Але зовсім по-іншому сприймаються "суботники", коли ти тяжко працюєш на заводі, а у законний вихідний тебе ще й виганяють попрацювати. Без жодних стимулів. Якщо вже так, то і якість роботи відповідна у суботу, а часом, і в неділю.
    28 листопада , 00:56 684
   • Історія українського льотчика як вождя індіанського племені: журналісти розвіяли міфи
    Іван Даценко – українець, який став вождем племені. Він був звичайним солдатом на Другій світовій, а перетворився на справжню легенду. Про цю історії ніхто б і не дізнався, якби не один випадок.
    24 листопада , 23:47 3298
   • "Прибирали черв'яків і їли м'ясо зі скотомогильника": живі свідки розповіли про часи Голодомору
    24 листопада Україна вшановувує жертв Голодомору 1932-1933 років, який штучно створила радянська влада. За різними даними, через відсутність їжі протягом двох років померли від 3 до 10 мільйонів людей. Проте у Львові ще живуть ті, хто пам'ятає трагічні події 86-річної давності та зі слізьми на очах діляться своїми спогадами.
    24 листопада , 18:52 483
   • Голодомор в Україні: як світ дізнався про страшні злочини радянської влади
    24 листопада Україна відзначає 85 річницю Голодомору, який тривав довжелезних 17 місяців: з квітня 1932 по листопад 1933 року.
    24 листопада , 10:24 434
   • Історія Голодомору: чому знищували українців
    Історія Голодомору: чому знищували українців
    Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках. Скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою знищення українців, ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні та низці країн світу вшановують пам'ять жертв репресій – цьогоріч 24-го листопада.
    24 листопада , 10:02 4119
   • Чому весь світ має пам’ятати про Голодомор в Україні: заява канадського сенатора
    Чому весь світ має пам’ятати про Голодомор в Україні: заява канадського сенатора
    Сучасне покоління зобов’язане захистити пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. І весь світ має усвідомлювати актуальність Голодомору через 85 років потому.
    24 листопада , 09:56 632
   • Згадати Все. Баскетбол як тренд
    У 90-х ледь не кожен хлопчак, хто цікавився спортом, мріяв про шкіряний баскетбольний м'яч. І з ним, якщо не долітати до кільця, як це робили американські спортсмени, то, принаймні, влучно кидати триочкові. Але усі в школі грали безформними гумовими м'ячами. Ну, і, звісно, треба було відповідно одягатися: блайзер Чикаго Буллз, майка Лейкерс і якісь широкі шорти.
    23 листопада , 23:13 268
   • The Trumpet: Німеччина та секретний геноцид Росії проти України
    The Trumpet: Німеччина та секретний геноцид Росії проти України
    Історія показує, що поглиблення співпраці між Німеччиною та Росією є посланням темних часів.
    23 листопада , 22:01 1729
   • Україна передала Польщі великий архів про радянські репресії
    Україна передала Польщі великий архів про радянські репресії
    Інститут національної пам’яті Польщі отримав приблизно 60 тисяч сторінок історичних документів про радянські репресії проти поляків у 1930-их роках.
    23 листопада , 08:55 826
   • Чому Google присвятив дудл Миколі Носову, творцеві Незнайки
    Чому Google присвятив дудл Миколі Носову, творцеві Незнайки
    З нагоди 110-го дня народження відомого радянського дитячого письменника, драматурга та сценариста Миколи Носова компанія Googleприсвятила йому свій дудл (логотип пошуковика стилізується на честь якого-небудь свята або події – 24 канал).
    23 листопада , 03:20 620
   • Російські окупанти змінюють кордони Криму
    Російські окупанти змінюють кордони Криму
    Російська окупаційна влада вирішила змінити межі Севастополя в анексованому Криму. Планується, що територія Севастополя повернеться у межі часів СРСР.
    21 листопада , 23:49 1366
   • Згадати Все. Перші іномарки
    До кінця 80-их їх у розпорядженні мали тільки партійні вожді та суперзаслужені діячі культури. І вже саме під 90-і метикуваті хлопці почали завозити іномарки з-за кордону і вже для простого люду. Ну, як простого... Тоді всі розуміли: якщо кермує іномаркою – значить, поважна людина. А кожен з них обирав собі іномарку до смаку.
    20 листопада , 22:53 566
   • Скільки українців досі позитивно ставляться до Сталіна та Леніна
    Скільки українців досі позитивно ставляться до Сталіна та Леніна
    Частина українців досі позитивно ставиться до лідерів СРСР Йосипа Сталіна, Володимира Леніна та Михайла Горбачова. Про це свідчать результати соціологічного опитування групи "Рейтинг", проведеного напередодні річниці Голодомору 1932-1933-х років в Україні.
    20 листопада , 18:19 404
   • Чорнобровий "санта" Брежнєв: що ховалося за милою посмішкою генсека
    Людина-епоха. Головний архітектор радянської бюрократичної системи, при якій комуністична еліта змогла зажити новим життям. Після грізної епохи сталінських чисток та непередбачуваного десятиріччя Хрущова радянська держава досягла піку могутності з новим лідером – Леонідом Брежнєвим.
    19 листопада , 13:40 825
   • Помер Жорес Медведєв – знаменитий радянський вчений, який хотів перемогти старість
    Помер Жорес Медведєв – знаменитий радянський вчений, який хотів перемогти старість
    У Лондоні у віці 93 років помер Жорес Медведєв – відомий радіобіолог, генетик, геронтолог і критик радянської системи. За свої переконання отримав у ЗМІ прізвисько "Людина, яка хотіла перемогти старість".
    17 листопада , 00:29 3149
   • Згадати Все. Зрівнялівка
    Ще один із ідеологів соціалізму Карл Маркс усіляко критикував зрівнялівку у всіх проявах. Але вже із 50-х років вожді Союзу робили все, але навпаки, ніж заповідали "батьки-засновники" комуністичного руху. Чому ж зарплатня інженера зрівнювалася із оплатою низькокваліфікованим працівникам? А як щодо зрівнялівки у побуті чи навіть гастрономі. І так – по всій країні. Хоч і не для кожного.
    16 листопада , 22:29 440
   • Темный тоннель вместо автобана: стоит ли брать пример с Финляндии, которая победила СССР
    Все наши исторические аналогии работают лишь по причине нашей безграмотности. У каждого из нас есть образец. Страна, чью реальность мы сравниваем с украинской. Эдакий эталон, опыт становления которого считаем нормой. И раз за разом мы накладываем этот трафарет на нашу повседневность. Чтобы затем эту повседневность гневно осудить.
    15 листопада , 14:00 2040
   • Як відзначатимуть 8 березня в Україні: В'ятрович заявив, що "дня тортиків і букетиків" не буде
    Як відзначатимуть 8 березня в Україні: В'ятрович заявив, що "дня тортиків і букетиків" не буде
    Сьогодні українське суспільство є готовим відмовитися від радянської традиції відзначення 8 березня, зокрема молоде покоління якоїсь ностальгії щодо цього свята не відчуває. Відтак, формат 8 березня необхідно змінити – тобто, зробити його днем боротьби за права жінок, а не "днем тортиків і букетиків".
    11 листопада , 22:10 7132
   • Що роблять з поваленими пам’ятниками Леніну в Україні
    Що роблять з поваленими пам’ятниками Леніну в Україні
    Очільник Інституту національної пам'яті України Володимир В'ятрович розповів, що роблять із демонтованими в межах декомунізації пам'ятниками радянському вождю Володимиру Леніну в нашій країні. Спеціального місця для зберігання таких монументів немає.
    10 листопада , 14:32 820
   • Згадати Все. Реклама: від початків до 90-х
    Не те, щоб реклами не було в Союзі. Але її закони діють там, де є здорова конкуренція. Враховуючи, що такої у ті часи не було – тодішні креативщики з числа поетів чи заслужених художників намагалися докричатися до споживача наказовим способом. Поступово все змінилося лише у 90-их.
    9 листопада , 22:51 607
   • Литовські активісти вимагають Amazon не продавати товари з радянською символікою
    Литовські активісти вимагають Amazon не продавати товари з радянською символікою
    Активістів з Литви обурило те, що інтернет-сервіс Amazon продає безліч товарів з радянською символікою. Вони прагнуть, аби всі ці товари вилучили з продажу.
    9 листопада , 15:40 296
   • У Запоріжжі з прапорами СРСР відзначили річницю Жовтневого перевороту: фото та відео
    У Запоріжжі з прапорами СРСР відзначили річницю Жовтневого перевороту: фото та відео
    У середу, 7 листопада, у Запоріжжі біля вічного вогню група людей з червоними прапорами та плакатами провела мітинг, щоб відзначити 101 рік з дня Жовтневого перевороту.
    7 листопада , 14:22 2498
   • 101 рік з дня Жовтневого перевороту: криваві наслідки для України
    101 рік з дня Жовтневого перевороту: криваві наслідки для України
    Більшовицький переворот, відомий також під назвою "Жовтнева революція", відбувся 101 рік тому. Його довгі роки намагалися зробити міфом про велику перемогу, гордість, свято… У підручниках радянського часу переворот називався Велика Жовтнева соціалістична революція. І, мабуть, намагалися не дарма… Адже досі в Україні є люди, які цей день вважають святковим.
    7 листопада , 10:01 10454
   • Згадати Все. Перші модельні агентства
    У Союзі будинки моделей були, мода яка-не-яка була, а от відповідної професії для цих двох слів ще треба було підібрати. Це вже у 90-их усі гарні дівчата мріяли про кар’єру супермоделі. І бажано закордоном. Але вдавалося втілити мрію у життя тільки одиницям.
    6 листопада , 23:10 239
   • Комунізація по-російськи: Путін може повернути радянську назву ще одному силовому відомству
    Комунізація по-російськи: Путін може повернути радянську назву ще одному силовому відомству
    Найближчим часом у Росії можуть повернути назву КГБ (Комітет державної безпеки). Зокрема, з такою ініціативою до президента Росії Володимира Путіна звернулися активісти громадської організації "Національний комітет +60".
    4 листопада , 11:56 853
   • Назад у СРСР: Путін захотів повернути розвідці назву ГРУ
    Назад у СРСР: Путін захотів повернути розвідці назву ГРУ
    Очільник Кремля Володимир Путін запропонував відновити назву Головне розвідувальне управління для військової розвідки РФ – така, яка була за часів Радянського Союзу.
    2 листопада , 20:02 796
   • На "Дискотеці 80-х" у Києві помітили "піонерів": нардеп викликав поліцію
    На "Дискотеці 80-х" у Києві помітили "піонерів": нардеп викликав поліцію
    У Палаці спорту в Києві відбулася "Дискотека 80-х", відвідувачами якої стали, зокрема, люди з червоними піонерськими краватками на шиях та відповідними пілотками на головах. Подію відвідав і нардеп України Володимир Ар'єв, який назвав цих осіб "провокаторами" та викликав поліцію.
    28 жовтня , 12:55 3494
   • Згадати Все. Клуби інтернаціональної дружби
    Побутує думка, що вчителі іноземної мови, навіть не знаючи того, долучилися до розвалу Союзу. Усе через заохочення школярів, а часом навіть студентів до Клубів інтернаціональної дружби. Листування із ровесниками інших національностей могло тривати по кілька років. Між рядками радянські піонери уперше дізнавалися, що світ може бути інший, ніж їхня дійсність.
    28 жовтня , 12:30 242
   • Україна посіла перше місце у рейтингу доступу до архівів КДБ
    Україна посіла перше місце у рейтингу доступу до архівів КДБ
    Україна посіла перше місце в міжнародному рейтингу доступу до архівів Комітету державної безпеки СРСР від Інститут розвитку свободи інформації (IDFI).
    26 жовтня , 23:49 1017
   • "Із вдячністю згадуємо проведені роки в Комсомолі": керівництво Росії знову засумувало за СРСР
    "Із вдячністю згадуємо проведені роки в Комсомолі": керівництво Росії знову засумувало за СРСР
    Очільниця Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко висловила жаль, що у сьогоднішній Росії немає такої організації, як Комсомол. За її словами, роки проведені тут вона згадує із вдячністю.
    26 жовтня , 04:12 885
   • У Дніпрі облили "кров’ю" пам'ятник комсомольцям: фото та відео
    У Дніпрі облили "кров’ю" пам'ятник комсомольцям: фото та відео
    У Дніпрі на Соборній площі невідомі облили червоною фарбою пам'ятник комсомольцям. Це було скоєно, ймовірно, в ніч проти 25 жовтня або вранці, тому що біля пам'ятника відчувається запах свіжої фарби.
    25 жовтня , 13:36 768
   • Згадати Все. Радянська жінка
    Приготувати кого в дитсадок чи школу, а кого на роботу, а потім випрати, наготувати, поприбирати, самій причепуритися – й самій бігти на роботу. Там полетіти в космос чи провести збори на заводі. Потім ще забігти в магазин – "дістати, що викинули". І це лише крихта зобов’язань, які виконувала "радянська жінка".
    23 жовтня , 23:00 785
   Відео
   Більше відео
   При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання
   не нижче першого абзацу на Телеканал новини «24» — обов’язкові.
   Цитування і використання матеріалів у оффлайн-медіа, Мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди Телеканалу новин «24».
   Матеріали з маркуванням «Реклама» публікуються на правах реклами.
   Усі права захищені. © 2005—2017, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»
   Залиште відгук