В Україні хочуть збудувати ще 20 атомних реакторів: яких і коли
Джерело:
пресслужба "Енергоатому"В Україні хочуть збудувати 20 атомних енергоблоків із реакторами SMR-160. Перший реактор має запрацювати вже через 5 років.
Президент "Енергоатому" Петро Котін і президент та виконавчий директор компанії Holtec International Кріс Сінгх підписали угоду про співробітництво.
Дивіться також Україна відновила експорт електроенергії до Словаччини
Зазначається, що спорудження малих модульних реакторів сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України та допоможе замінити зруйновані внаслідок російських атак теплоенергетичні потужності.
Угода передбачає будівництво до 20 реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року,
– йдеться у повідомленні.
Чому це важливо
Попри те, що з першого місяця війни росіяни взяли під свій контроль найпотужнішу в Україні та Європі Запорізьку АЕС, атомна енергетика взяла на себе основне виробництво електрики цієї зими, коли українські ТЕС та енергетична інфраструктура зазнали масованих ракетних атак від Росії.
Атомні станції були і залишаються "базовою" генерацією електроенергії в Україні. Але щоб запустити чи зупинити атомний реактор потрібен певний час і, знову ж таки, електрика.
Тому під час пікового попиту треба було "балансувати" за допомогою ТЕС та гідроенергетики.
Спорудження в Україні ММР не тільки сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, але й дасть можливість замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності й досягнути цілей декарбонізації,
– заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
А президент "Енергоатому" Петро Котін, заявив, що угода із Holtec International дозволить "впровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні й ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики".