Найбільший за межами Гааги: у Києві почав роботу польовий офіс Міжнародного кримінального суду
Джерело:
Офіс генпрокурораУ Києві запрацював польовий офіс Міжнародного кримінального суду. В Україні сподіваються, що робота офісу допоможе підвищить ефективність реагування на злочини, які скоює Росія.
Про відкриття польового офісу МКС у Києві оголосили генеральний прокурор Андрій Костін і прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан.
До речі Путіна під арешт: Вірменія повноцінно ратифікує Римський статут
Кількість працівників офісу не оголошують з міркувань безпеки
Як сказав Андрій Костін, польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС за межами Гааги.
Це нова глава нашої співпраці. Робота офісу допоможе посилити взаємодію між Україною та Міжнародним кримінальним судом. Підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців,
– сказав Андрій Костін.
Він також подякував прокурору за роботу над розслідуванням воєнних злочинів в Україні.
Серед результатів цієї роботи – ордер на арешт Владіміра Путіна й так званої російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової, який майже пів року тому видав Міжнародний кримінальний суд.
Ми повністю відкриті та прозорі, надаємо усі необхідні матеріали, доступ до місць злочинів, доказів та свідчень. Робимо все від нас залежне аби експерти, слідчі МКС мали змогу побачити наслідки злочинів агресора на власні очі і зробити власні неупереджені висновки,
– зазначив Костін.
За словами Каріма Хана, кількість його колег, які працюватимуть в офісі в Україні, не оголошуватимуть з міркувань безпеки, але вона суттєва. Як сказав Хан, МКС має захистити права людей в Україні та в усьому світі, які вимагають справедливості.
В Офісі генпрокурора зазначили, що наразі в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів. Повідомляється, що їхня кількість збільшується щоденно.
Київ розкритикував Захід за зволікання у створенні спецтрибуналу для Росії
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба засудив відсутність прогресу у створенні спеціального трибуналу для російського керівництва та замороженні їхніх активів.
- За його словами, Європа та Америка все ще "працюють над цим". Кулеба заявив про певні розбіжності у баченні цього питання.
- Кулеба заявив, що група G7 "твердо стоїть" на позиціях створення трибуналу, заснованого на українському законодавстві. Водночас українські чиновники наполягають на створенні міжнародного суду, схожого на Нюрнберзький трибунал після Другої світової війни.