Механізм формування Реєстру олігархів запущено, – Данілов
Джерело:
твітер Олексія ДаніловаВ Україні незабаром з'явиться Реєстр олігархів. Цьому передувало те, що Володимир Зеленський затвердив Положення про визначення порядку формування і ведення цього реєстру.
Таку інформацію оприлюднив секретар РНБО Олексій Данілов. За його словами, механізм формування Реєстру олігархів вже запущено.
Цікаво Реєстр олігархів: у Мін'юсті розповіли, коли РНБО назве перші імена
В Офісі Президента повідомили, що відповідний указ Володимир Зеленський підписав 29 червня. Він набуде чинності з моменту його публікації. Згідно з документом, контролювати виконання рішення Ради національної безпеки й оборони України має секретар РНБО, зараз цю посаду обіймає Олексій Данілов.
Саме він пояснював 17 червня, що РНБО ще у травні схвалила положення про Реєстр олігархів. Ще тоді Данілов анонсував, що президент підпише указ найближчим часом.
Інша справа – хто в ньому буде, як це буде відбуватися і чи є у нас сьогодні час приділяти цьому питанню максимальну увагу. Але ми повинні діяти за законом,
– пояснив Данілов.
Він додав, що зрозуміти, чи допомогла війна провести деолігархізацію, ми зможемо тільки після її закінчення.
Зверніть увагу! Володимир Зеленський у 2021 році ініціював законопроєкт про статус олігарха. Його метою було перетворити олігарха в бізнесмена. 3 листопада 2021 року Верховна Рада усунула суперечності в законі й проголосувала за нього. Тоді зафіксували, що визначати статус щодо визнання когось олігархом, включати олігархів до реєстру та вести сам реєстр буде РНБО.Зауважимо, що саме ефективне втілення антиолігархічного закону є однією з 7 вимог, виконання яких дозволить Україні почати переговори щодо членства в ЄС.
Кого вважатимуть олігархом
Закон визначає, що особа, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважатиметься людина, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який є суб'єктом природних монополій або займає монопольне становище на ринку;
- підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є), перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Закон про олігархів передбачає створення реєстру, обмеження впливу на ЗМІ та подання "декларацій" за контакти з олігархами.
Цікаво – Як закон про олігархів вплине на Коломойського: дивіться відео