Визнання української формули миру: Угорщина наклала вето на резолюцію Ради Європи

17 травня 2024, 16:46
Читать новость на русском

Джерело:

Петер Сіярто

Будапешт наклав вето на резолюцію Ради Європи, яка визнає формулу миру, яку пропонує Україна. Міністр закордонних справ Угорщини заявив, що "це неприпустимо", мовляв, повинні бути враховані "інші мирні плани".

Так, Петер Сіярто 17 травня заветував резолюцію Ради Європи. Свою позицію очільник МЗС також оприлюднив на фейсбук-сторінці.

До речі Угорщина знову проти: країна не підтримала санкції проти російського газу

Що саме цинічно заявив Сіярто

Сіярто заявив, що Рада Європи могла б бути чудовою платформою для укладання миру, але, на думку угорського міністра, "після виключення росіян ця можливість втрачена".

Замість фантазування про ядерну війну нам нарешті потрібні реальні мирні перемовини. Справжні мирні перемовини можуть відбутися лише тоді, коли всі сторони, що воюють, сидять за столом,
– цинічно заявив очільник МЗС Угорщини.

Додав, що сьогодні Рада Європи хотіла ухвалити резолюцію, в якій визнає мирний план, запропонований Володимиром Зеленським, як формулу миру, яку треба розглянути й підтримати. 

Це неприпустимо для нас. Інші теж планували мирні плани, які не гірші за плани українського президента. Просив включити інші мирні плани в резолюцію Ради Європи. Більшість відхилила це. Ось чому я наклав вето, щоб резолюції Ради не було,
– підкреслив Сіярто.

Важливо! Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що переговори з Путіним неможливі. Російський диктатор зовсім не хоче миру, щоб він брехливо не заявляв. Натомість мрії про окупацію всієї нашої території.

Тож будь-які перемовини на умовах агресора, – того, хто вбиває, ґвалтує, катує, депортує цивільних, зокрема, дітей, тероризує мирне населення, знищує цивільну інфраструктуру, – неможливі. 

Радимо прочитати Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Що таке українська формула миру

Це ініціатива й дипломатична платформа, яку пропонує Україна для досягнення справедливого закінчення війни Росії проти України.
Формула миру передбачає 10 пунктів:
  • Радіаційна та ядерна безпека
  • Продовольча безпека
  • Енергетична безпека
  • Звільнення полонених і депортованих осіб
  • Відновлення територіальної цілісності України
  • Виведення російських військ і припинення бойових дій
  • Відновлення справедливості
  • Екологічна безпека
  • Недопущення ескалації війни та повторення агресії
  • Підтвердження закінчення війни

Володимир Зеленський під час пресконференції 19 грудня заявляв, що коли документ буде готовий, його передадуть росіянам через ООН чи світових лідерів.