Український митрополит змінює Московський патріархат на Константинопольский: роз'яснення заяви

17 жовтня 2018, 00:32
Читать новость на русском

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, архієрей Української православної церкви Московського патріархату Олександр Драбинко переконує, що його слова про перехід до Константинопольского патріархату ЗМІ не так інтерпретували, а ті гучні слова були лише озвучуванням думок.

Раніше 24 канал передавав слова архієрея Української православної церкви Московського патріархату Олександра Драбинка, який, зокрема, наголошував, що у зв’язку із рішенням Константинополя про скасування передачі землі Київської митрополії Московському патріархату, він відносить себе до кліриків Константинопольської церкви.

Читайте також: Росія анексувала Українську церкву: Константинополь провів дослідження щодо Томосу для України

Згодом священнослужитель на своїй сторінці у Facebook пояснив, що мав на увазі. Так, за його словами, він не переходить до Константинопольського патріархату та і його ще ніхто не запрошував.

"Сьогодні жодних офіційних заяв не робив і рішень не ухвалював. Подана ЗМІ інтерпретація мого інтерв’ю є вирваною із контексту. Прошу дивитися інтерв’ю цілком і з розумом", – зазначив він.

Також Драбинко навів повністю свою цитату, яка набула розголосу.

"Это теоретический ответ. Если считать что восстановлена киевская Митрополия упразднением акта 1686 года, то можно считать и духовенство Украины всех православных конфессий клириками Вселенского патриархата. Никаких заявлений! Только рассуждения на тему"

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, що Томос про автокефалію буде надано Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія. Також їх було визнано канонічними.

Що відомо про Олександра Драбинка? Він є прихильником надання автокефалії Українській православній церкві та таку позицію він висловлював і раніше. До прикладу, у 2012 році Священний Синод УПЦ МП звинуватив його в негідній поведінці та звільнив з посади голови Відділу зовнішніх зв'язків. Також навесні 2018 року архієрей підписав звернення до Варфоломія з проханням надати автокефалію Українській православній церкві.

Крім того, у У 2016 році народний депутат Вадим Новинський вчинив напад на нього та погрожував. Того ж року священнослужитель заявив про зловживання в УПЦ МП. Йшлося про лобіювання в Україні російських інтересів Віктором Медведчуком і Новинським.

Свого часу Драбинко був помічником нині покійного митрополита Київського та всієї України Володимира.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Дивіться відео про історію православної церкви