Розірвання Москвою стосунків із Константинополем за абсурдністю подібно до того, як дитина каже батькам, що йде від них – бо вони її не люблять і не хочуть виконувати її забаганки. Ну, дитині таке ще можна пробачити. А от коли подібне робить вже дорослий син, каже, що відрікається від батьків – то це для нього матиме тяжкі юридичні наслідки. Як от позбавлення спадку, позбавлення права називатися прізвищем батьків й користуватися всіма набутими родиною благами й власністю.

Читайте також: Томос для України: екзархи назвали мету свого повернення у Київ

А такими батьками, такою родиною для Російської православної церкви і є той Вселенський Патріархат з Константинополя – його ще називають Церквою-Матір'ю, саме звідти православ'я прийшло у Київську Русь, а потім на Московщину. А серед православних церковників дуже важлива ця спадкоємність – адже якщо немає такого наслідування й підпорядкування Матері-Церкві, то священників оголошують самозванцями.

Без такого підпорядкування й наслідування втрачається вся церковна ієрархія, й тоді взагалі будь-хто може відростити собі бороду, вдягти рясу, начепити хрест й назвати себе священником. То ж тепер, коли РПЦ, розірвавши стосунки з Константинополем, йде у самоізоляцію, ця російська церква і її священники для світу стануть самозванцями.

Поясню нинішню ситуацію на трохи іншому прикладі. Хай мені Бог простить, але інститут Церкви насправді не надто відрізняється від будь-якої мережевої комерційної бізнес-структури, до прикладу – "Макдональдса". Ви не можете узяти й просто так відкрити собі свій "Макдональдс" у Жмеринці.

Читайте також: У Московському патріархаті сказали, що Константинополь "анексує УПЦ, як Крим"

Для цього вам треба спочатку в головному офісі американської компанії купити дозвіл – франшизу, за якою вам нададуть право користуватися торговою маркою та її товарами, дозволять купити в неї обладнання, уніформу для співробітників та пройти всім навчання – аби ваш "Макдональдс" у Жмеринці нічим не відрізнявся від "Макдональдса" в Києві.

Вам в тому вашому жмеринському "Макдональдсі" не можна буде продавати, що заманеться – а тільки те, що дозволено головним офісом. Більше того, у тому головному офісі вам доведеться все купувати – від серветок до складових гамбургера.

Так само і з церквою – ви не можете просто так узяти й оголосити себе православним священником: вдягти рясу, взяти в руки кадило й почати проповідувати, збираючи десятину на побудову власного храму в Жмеринці. Ні, ну теоретично можете, але якщо так зробите – для православної церкви ви будете самозванцем!

Утім, якщо ви попередньо від церкви отримаєте дозвіл на організацію власного приходу в Жмеринці, пообіцяєте дотримуватися канонів, яким вас навчать в семінарії, якщо ви будете в рясі певного фасону та з кадилом певної конструкції – тобто будете відповідати тій "франшизі" православної церкви, де все це прописане так само, як подібні правила, одяг й обладнання прописані у франшизі "Макдональдса" – то ви будете частиною Матері-Церкви.

Якщо ж ви спробуєте відкрити власний "Макдональдс", але без дозволу від головного офісу й без купівлі ліцензії та франшизи – на вас подадуть в суд. Так само на вас подадуть в суд, якщо ви, отримавши всі необхідні дозволи, офіційно відкривши власний "Макдональдс", потому заявите, що "розриваєте відносини" із головним американським офісом, бо він дав Томос, тобто, пробачте, франшизу вашому конкуренту, який відкриє тепер свій "Макдональдс" у сусідньому містечку.

Так само ж тепер робить і Російська православна церква, коли відрікається від Константинополя – в суд на неї звісно ніхто не подаватиме, просто РПЦ оголосять самозванцем – то ж ті таїнства, що їх проводитимуть священники РПЦ не будуть визнані!

А тоді не буде вже жодної різниці: або ви до священника РПЦ підете хрестити вашу дитину – або ви самі те таїнство проведете під час вечірнього купання, до прикладу. А благодатний вогонь, той що сходить раз на рік в Храмі Гробу Господнього? Якщо РПЦ відрікається від Вселенського Патріархату, то сенс російським попам витрачати час, аби везти той вогонь літаком з Єрусалиму?

Можна буде організувати імпортозаміщення й влаштовувати сходження власного благодатного вогню, чекати його, до прикладу не в Кувуклії, а у Мавзолеї, тому що на Красній площі. Скажете – абсурд? Але з тією вірою все можна перетворити на подібний абсурд, якщо не дотримуватися канонів, а саме це зараз і робить Російська православна церква – нехтує канонами.

Читате також: Нова агресія Кремля в Україні: на які кроки може піти Путін після отримання Україною Томосу