Таку заяву Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський зробив у коментарі "Громадському".

Читайте також: Що означає рішення Синоду РПЦ щодо Томосу для України: пояснення Московського патріархату

Зокрема, священнослужитель наголосив, що процес об'єднання церков в Україні має контролюватися Вселенською патріархією.

Константинопольський патріархат скасував передачу Київської митрополії Московському патріархату, акт 1686 року. З тих пір ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського патріархату. З цього моменту всі ми сьогодні є кліриками Константинопольської церкви,
— зауважив він.

Водночас Драбинко зазначив, що у всіх церквах православні таїнства є рівнозначними, відтак говорити, що спасіння – тільки в РПЦ, є певною мірою єрессю.

До слова, Олександр Драбинко є прихильником надання автокефалії Українській православній церкві та таку позицію він висловлював і раніше. До прикладу, у 2012 році Священний Синод УПЦ МП звинуватив його в негідній поведінці та звільнив з посади голови Відділу зовнішніх зв'язків. Також навесні 2018 року архієрей підписав звернення до Варфоломія з проханням надати автокефалію Українській православній церкві.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, що Томос про автокефалію буде надано Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія. Також їх було визнано канонічними.

Що ще відомо про Олександра Драбинка? Він був помічником нині покійного митрополита Київського та всієї України Володимира. У 2016 році народний депутат Вадим Новинський вчинив напад на нього та погрожував. Того ж року священнослужитель заявив про зловживання в УПЦ МП. Йшлося про лобіювання в Україні російських інтересів Віктором Медведчуком і Новинським.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Дивіться відео про історію православної церкви