Українці та іноземці намагаються прихистити дітей: як це зробити під час війни
Джерело:
телеканал РадаДар'я Герасимчук – уповноважена з прав дитини – заявила, що чим гірша ситуація в країні, тим більше українців бажають взяти у родину дітей та потурбуватися про них.
Дорослі хочуть врятувати дітей від загибелі. Герасимчук розповіла, що у міністерства та різноманітні інстанції звертається дуже багато людей. У більшості запитів мовиться про усиновлення. Однак на сьогодні в Україні це – неможливо.
Зауважте Війна змусила покинути дім: 400 дітей із Коростеня відправили до Франції
Усиновлення відбувається за певною процедурою. Усиновлення – це назавжди. Тому не можна просто так взяти навіть під час війни і віддати дітей на усиновлення,
– заявила Герасимчук.
Охочі всиновити малюка мають пройти певні курси. Окрім того, необхідно підготувати пакет документів та стати на спеціальний облік. Лише наступний етап – знайомство з дитиною. У час війни, на жаль, це – неможливо.
Запрацював спеціальний чат-бот
Водночас усі охочі можуть допомогти. Наразі є можливість тимчасового влаштування дітей у родину. Це – не складно. Необхідно звернутися до служби у справах дітей, залишити свої контактні дані та згодом подати певні документи.
Окрім того, запрацював чат-бот у телеграмі – "Дитина не сама". Кожен охочий українець чи українка можуть подати там заявку. Окрім того, скористатися чат-ботом дозволено також іноземним організаціям. Вони можуть залишити заявку на прихисток групи дітей.
Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дiзнаватися важливi новини.