Уперше в історії Угорщини президентом стала жінка – Каталін Новак

11 травня 2022, 06:56
Читать новость на русском

Нова президентка Угорщини Каталін Новак вступила на посаду. Вона змінила Яноша Адера і стала першою в історії країни жінкою-президентом.

Каталіна Новак  уже вступила на посаду

Угорський парламент обрав її президентом 10 березня, Новак є членом правлячої партії "Фідес", яку очолює прем'єр-міністр Віктор Орбан. До цього часу Новак обіймала посаду міністра у справах сім'ї.

Увага Угорщина не підтримає нафтове ембарго щодо Росії, – Сійярто

Сьогодні вранці я прийняла ключі від палацу Шандора (Адміністрація президента) у Яноша Адера. Кожен угорець може розраховувати на мене, і я розраховую на кожного угорця,
– зазначила Новак.

Відзначимо, в Угорщині президент виконує в основному церемоніальні функції, фактична влада країні зосереджена в руках прем'єра Віктора Орбана. Водночас президент є верховним головнокомандувачем угорської армії та уособлює єдність нації.

Новак вже вступила на посаду, при тому, що інавгурація відбудеться 14 травня.

Президентка соратниця Орбана

За рішенням парламенту Новак обрали 10 березня з результатом у 137 голосів. Її опонент, кандидат опозиції Пітер Рона отримав всього 51 голос.

Нагадаємо, попередник Новак – Янош Адер припинив виконання своїх обов'язків на посаді 9 травня. За плечима в Адера було 2 президентських терміни.

Позиція щодо України

Новак, як і Віктор Орбан, засуджує вторгнення Росії в Україну, проте також не підтримує введення санкцій проти Росії та ембарго нафти.

При цьому у інтерв'ю Index вона заявила, що не стане інструментом розширення влади Орбана.

  • До слова, в Угорщині заявили про те, що не збираються робити активних кроків для того, щоб стримати росіян від продовження війни проти України.
  • Поки вся Європа активно шукає шляхи заміни енергоносіїв, угорська влада бойкотує рішення про ембарго.
  • Раніше в Угорщині казали, що для того, щоб позбутися залежності від російських енергоносіїв, їм потрібно 5 років. Санкції, які наразі передбачила Єврокомісія, дозволяють Угорщині, Словаччині та Чехії купувати російську нафту ще 2 роки.

До теми – Угорщина: якщо Україна все ще хоче в НАТО, ми не проти: дивіться відео