УПЦ МП має два дні, щоб добровільно покинути Києво-Печерську лавру, – Мінкульт

6 червня 2023, 16:31
Читать новость на русском

Комісія МКІП завершила аудит у Києво-Печерській лаврі. За підсумками її роботи у державну власність повертається 79 об’єктів на території Лаври.

5 червня комісія з міністерства завершила роботу та підписала з Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" акт приймання-передачі державного майна.

Дивіться також ПЦУ перевірятиме священників, які переходять з московського патріархату

УПЦ МП проводила самовільне будівництво на території Заповідника

Українська православна церква московського патріархату має два дні, щоб покинути територію Заповідника та повернути державне майно.

"У випадку відмови – буде суд для прийняття відповідного рішення щодо усунення перешкод Заповіднику у користуванні майном. Сьогодні представники Монастиря відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі", – зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він повідомив, що проінспектовані об’єкти у різному стані: представники московського патріархату проводили самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника.

Що відомо про виселення УПЦ МП з Лаври

  • 10 березня УПЦ МП отримала листа від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору про користування державним майном та будівлями на території заповідника.
  • Місцеві попи мали покинути Лавру до 29 березня 2023 року. Проте монахи московського патріархату чинили спротив цьому процесу. Вони неодноразово зривали роботу комісія з міністерства, а також проводили богослужіння навіть після того, як їм вказали на вихід.
  • На територію Лаври регулярно навідувались представники московської церкви. Зокрема у травні там помітили митрополита УПЦ МП Онуфрія. Паралельно в Лаврі проводили богослужіння представники Православної церкви України.