Відповідний документ опублікували на сайті Києво-Печерської лаври. У ньому в.о. гендиректора заповідника "Києво-Печерська лавра" Олександр Рудник констатує, що з церквою розривають договір про оренду від липня 2013 року.
Читайте також ПЦУ вперше провела богослужіння в Трапезному храмі Лаври: символічні фото
Монахи УПЦ МП мають звільнити приміщення лаври
У листі згадується Указ Президента України "Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
Текст документа про розірвання договору / Фото Києво-Печерська лавра
23 грудня 2022 року було створено Міжвідомчу робочу групу, яка під час своєї роботи встановила порушення УПЦ умов Договору щодо використання державного майна.
"Священники" УПЦ МП мають звільнити приміщення лаври / Фото Києво-Печерська лавра
З огляду на висновки Міжвідомчої робочої групи та листа Міністерства культури та інформаційної політики України, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29 березня 2023 року,
– йдеться у листі.
Тобто, УПЦ має покинути Києво-Печерську лавру до 29 березня 2023 року. Після цього у Лаврі працюватиме комісія з прийняття-передання державного майна.
Що цьому передувало
- 1 січня у Московського патріархату закінчився договір оренди Трапезного та Успенського соборів Києво-Печерської лаври. Тобто Паша Мерседес та інші представники церкви, що працює на ворожу державу, втратили доступ до українських святинь.
- Водночас 5 січня міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що храми стали державними. За його словами, над питанням прийняття-передання Успенського собору та Трапезної церкви працювала ціла комісія від 2 січня. У її склад увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії "Міллер", УПЦ та Мінкульту.
- Ткаченко заявив, що у майбутньому наша держава матиме можливість безоплатно або передавати будь-які будівлі, як це було раніше, або давати їх у довгострокову оренду.
- "У Києво-Печерській Лаврі угода була укладена між урядом Азарова та УПЦ МП. Безстрокова. У Почаївській – угода укладена на 49 років. Святогірська Лавра в принципі належить до власності Донецької військової адміністрації, і там відповідно інше рішення. Наскільки я пам'ятаю, там теж безстрокова або оренда, або користування", – сказав міністр.