Уряд планує підвищити прожитковий мінімум в Україні вдвічі, – Гончарук

11 грудня 2019, 12:16
Читать новость на русском

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу, який у подальшому дозволить підвищити прожитковий мінімум в Україні до 4 200 гривень на місяць. Наразі це показник становить 1 853 гривені.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук у своєму телеграмі уточнив, що уряд запропонує Верховній Раді відв'язати прожитковий мінімум від соцвиплат і зарплат. Це допоможе його збільшити майже удвічі.

Цікаво: Коли зарплати в Україні зможуть наздогнати польські

Це дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників. Це – важливий крок боротьби з бідністю в Україні,
– написав Гончарук.

Раніше прем'єр заявляв, що в Україні зареєстрований "неадекватний прожитковий мінімум і за ці кошти неможливо вижити...".

З 1 січня 2020 року він збільшиться на 162 гривні і становитиме 2027 гривень.

Що таке прожитковий мінімум?Це сума грошей, достатня для забезпечення нормального функціонування людини, збереження її здоров'я, купівлі необхідних продуктів та мінімального набору непродовольчих товарів і послуг, потрібних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. Прожитковий мінімум в Україні використовують і для розрахунку розмірів пенсій, соціальних допомог тощо.

Водночас депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко у своєму телеграмі заявив, що у разі прийняття Радою цього законопроєкту, прожитковий мінімум не матиме ніякого значення.

"Ось уряд і вирішив одну зі своїх стратегічних цілей. Прожитковий мінімум можна буде зробити реальним! Правда він не буде тепер мати ніякого значення, але це вже дрібниці", – написав нардеп.


Опис реформи про зміну прожиткового мінімуму / фото Олексія Гончаренка

Чому уряд хоче відв'язати прожитковий мінімум від соцвиплат? Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська заявляла, що наразі прожитковий мінімум перестав бути критерієм бідності і використовується як фіскальний індикатор.

Він прив'язаний до понад 150 видів виплат і фінансових показників. Серед них: туристичний збір, аліменти, плата за видачу ліцензії, адмінпослуги, держмито, судовий збір, штрафи, заробітна плата, посадові оклади, стипендії, добові у відрядженнях. А ця "прив’язка", за словами Соколовської, позбавляє можливості допомагати тим, хто цього справді потребує.