"Усі розпізнали авантюру": дипломат розповів про провал ракетної резолюції РФ в ООН
Росія намагалась відволікти увагу світової спільноти від власного невиконання зобов'язань за допомогою проекту резолюції щодо збереження Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Однак більшість держав-членів розпізнали цю авантюру та голосували проти неї.
Про це заявив речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко, пише "Укрінформ".
Читайте також: "Хай потім не пищать": Путін озвучив наслідки розірвання ракетного договору із США
24 канал писав, що у п’ятницю, 21 грудня, Росії не вдалося зібрати простої більшості голосів Генасамблеї ООН для ухвалення свого проекту резолюції щодо збереження Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Представники США та ЄС заявили, що збереженню договору ця резолюція ніяк не сприяє.
Україна проголосувала проти проекту російської резолюції. До Росії є питання в частині добросовісного виконання нею своїх зобов'язань у рамках Договору про ракети середньої та малої дальності,
– розповів дипломат.
Ніколенко додав, що проект російської резолюції раніше не пройшов профільний Перший комітет Генеральної Асамблеї.
"Згодом його відхилили і на Генасамблеї, як спробу відволікти увагу міжнародної спільноти від невиконання власних зобов'язань – своєрідну "димову завісу" у стінах міжнародної організації", – зауважив він.
Ніколенко наголосив, що саме з цієї причини російський проект резолюції не було підтримано не лише Україною, а й загалом не набрав навіть простої більшості голосів Генасамблеї.
Нагадаємо, що 4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.
Ще раніше, у жовтні, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід його держави з Договору про ліквідацію РСМД через порушення Росією умов договору.
Що передбачає Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності?ДРСМД було підписано Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.
Договір передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.