На узбережжі в Уельсі знайшли сотні скелетів

21 липня 2021, 11:27
Читать новость на русском

Джерело:

News network Archeology

У ході розкопок у Північній Ірландії на узбережжі у піщаних дюнах виявили скелети. Аналізи показали, що вони із Середньовіччя і досить добре збереглися.

Скелети виявили біля затоки Уайтсендс в області Пембрукшир. Залишки поховань добре збереглися, бо були глибоко заховані у пісок.

Раніше Турецькі археологи розкопали найдавніше поховання епохи неоліту в Західній Анатолії

Середньовічні поховання поблизу Уельсу

Розкопки тривали 6 тижнів протягом 2021 року. Дослідження на території каплиці Святого Патрика пішли за більш ранніми розкопками у 2014, 2015 і 2016 роках. За часів раннього Середньовіччя тут розташовувалося кладовище. Є сподівання, що останки можуть служити "унікальним знімком" того періоду. Учені відзначили, що всі скелети розташовуються головою на захід, а могили, відповідно до традицій ранніх християн, не містять будь-яких предметів.

Це дійсно важливо, тому що збереження кісток в тому вигляді, в якому вони перебували в піску, абсолютно неймовірно. Ми підняли понад 90 поховань за останні 3 тижні,
– розповіла археологиня Дженна Сміт сказала.

Археологи команди Dyfed сподіваються розкопати якомога більше поховань, поки прибережна ерозія їх не змиє. Останки з пляжу Уайтсендс зберігатимуть у Національному музеї Уельсу.

Раніше вони розкопали поховання поряд з пляжем після повідомлень від громадськості про те, що кістки стирчать з піщаних мілин. Радіовуглецеве датування показало, що кладовище використовувалося з VIII lо XI століття.

Археологічні розкопки: останні новини

  • Турецькі археологи розкопали у дворі житлового будинку в місті Біледжік останки 11 підлітків, що жили близько 8500 років тому.
  • Біля Мексики геологи виявили сліди цунамі від падіння астероїда, що згубив динозаврів.
  • В Україні також нещодавно натрапили на важливу знахідку: на Хмельниччині знайшли поселення трипільців V тисячоліття до нашої ери.
  • У Єрусалимі виявили незвичайну схованку часів царя Соломона, її датують 900 роками до нашої ери.