В Армянську жителі почали скаржитись на погане самопочуття
Люди в окупованому Армянську, що в Криму, знову скаржаться, що їм важко дихати і паморочиться в голові, а на шкірі з'являється висипка.
Про те, що проблеми зі здоров'ям у мешканціd Армянська відновилися, журналістам розповіла тамтешня жінка. Але тут же ж окупаційна влада Криму назвала її українською провокаторкою. Так званий, глава півострова заявив: людям погано, бо загострилися хронічні хвороби.
Читайте також: Нам доведеться виїхати, – жителька Армянська про хімвикиди в місті
Жителька Армянська каже, хворіти люди почали три дні тому. Що спричинило хворобу люди не знають, адже "Титан", викиди з якого отруїли повітря два місяці тому, зараз не працює.
Завод ще не запустили, він не працює. Однак викиди продовжуються, симптоми поновлюються,
– заявила місцева мешканка Катерина Пивовар.
Катерина Пивовар зараз у Армянську, не боїться спілкуватися з журналістами, хоча після інтерв'ю російськії опозиційній "Новій газеті" до неї вже приходили правоохоронці. Провели профілактичну бесіду.
Незаконна влада півострова та пропагандистські канали назвали Пивовар провокатором і "посібником України". Призначений Кремлем так званий голова Криму, Сергій Аксьонов взявся пояснювати: людям погано, бо мають хронічні захворювання. І анонсував запуск "Кримського титану" вже наступного тижня.
Водночас, на материковій частині України жодних перевищень у повітрі не фіксують. Прикордонники, що чергують на межі з окупованим Кримом, щогодини роблять заміри повітря.
Читайте також: "Так жити – страшно, планую втікати звідси": житель Армянська розповів про ситуацію в місті
Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов каже, що заміри повітря здійснюються кожну годину. На даний час небезпечних отруйних речовин у повітрі не виявлено.
Хворіти мешканці Армянська почали наприкінці серпня. Повітря отруїли викиди із заводу "Титан". Наслідки відчули на материковій частині України. На деревах та дахах будинків утворився наліт жовтуватого відтінку, а у людей паморочилося в голові. Українська влада встановила, що забруднення спричинили випари з кислото-накопичувача заводу.
Окупаційна влада намагалася звинуватити у всьому Україну, нібито проблеми виникають, бо Київ припинив водопостачання на окупований півострів. Врешті окупанти таки запровадили режим надзвичайного стану. За місяць його скасували. Мовляв, виправили технічні помилки у виробництві, для цього навіть зупинили роботу заводу.