В Україні розпочав роботу Офіс генпрокурора: що зміниться
2 січня 2020 року в Україні почав роботу Офіс генерального прокурора. Він прийшов на зміну Генеральній прокуратурі, ліквідованій в межах реформи.
Згідно з інформацією на сайті новоствореного органу, Офіс матиме 12 департаментів, вісім окремих управлінь, дві спеціалізовані прокуратури та 1 500 працівників замість 2 500 співробітників Генеральної прокуратури, передбачених законодавством.
Цікаво: Переатестація прокурорів: цікаві фейли з етапу співбесід
За словами генерального прокурора Руслана Рябошапки, після атестації 1 339 прокурорів у ГПУ залишилося 610 прокурорів, яким запропонували перейти до Офісу генерального прокурора. Він пообіцяв розпочати конкурс на понад 200 вакансій з 20 січня.
Коротко про реформу ГПУ і переатестацію прокурорів
Переатестація відбувалася у три етапи:
- знання законодавства;
- перевірка загальних здібностей;
- співбесіда з комісією, аби підтвердити доброчесність.
Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив про запуск реформування Генпрокуратури після того, як набрав чинності відповідний законопроєкт №1032. Він також затвердив порядок проходження атестації прокурорами.
До переатестації на посади в Офіс генпрокурора не допустили понад 200 прокурорів, серед яких екскерівник Управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
Рябошапка зазначав, що на переатестацію зголосились понад 96% чинних прокурорів. Щодо тестів, то генпрокурор наголошував, що вони адекватні, оскільки перевірені Академією прокуратури. Ба більше, частину з них уже пройшли працівники антикорупційних органів.