Погрози в бік НАТО свідчать лише про одне: чого намагається досягти Путін на кордоні з Польщею

4 серпня 2023, 17:08
Читать новость на русском

Попри невпевнену реакцію Польщі на провокації на її кордоні, Росія не має на меті розпочати повноцінний військовий конфлікт. Вагнерівці у Білорусі – це лише інструмент для провокацій та шантажу.

Такою думкою із 24 Каналом поділився політолог Микола Давидюк. Він вважає, що спроби Путіна вдатися до провокацій на кордоні Білорусі свідчать про його слабкість. 

Дивіться також Вагнерівці можуть спробувати зайти у Польщу з метою "тестування НАТО", – віцемаршалок

Путін хоче мирних переговорів

Протистояння на кордоні Білорусі та Польщі вкотре засвідчує агресивні наміри Кремля відносно європейських країн. Водночас початок повномасштабних бойових дій поблизу кордонів є малоймовірним.

"Погрози Росії в бік НАТО свідчать лише про одне: Путін хоче переговорів. Він хоче чимшвидше переобратися, але не може це зробити під час повномасштабної війни з Україною", – переконаний Давидюк.

Тому зараз Путін намагатиметься вийти на більш-менш прийнятні для себе умови миру. Погрозами він прагне підняти ставки, щоб отримати більш вигідну пропозицію.

Путіну потрібна ця бравада для того, щоб компенсувати свої невдачі в Україні. Навіть якщо напруга на кордоні може вийти з-під контролю.

Микола Давидюк про задум Росії в провокаціях на кордоні з Польщею: дивіться відео

Як НАТО реагує на провокації Росії

  • Паралельно з перекиданням "Вагнера" в Білорусь, диктатори обох країн почали погрожувати Польщі та країнам НАТО. Згодом ці погрози переросли в провокації: 1 серпня білоруські гелікоптери перетнули кордон із Польщею і залетіли вглиб території країни НАТО на кілька кілометрів.
  • Спочатку Польща і НАТО намагалися приховати цей інцидент, але після згодом були змушені визнати, що він відбувся. Після цього Польща посилила патрулювання кордону, залучивши до нього гелікоптери.
  • Водночас стало відомо, що Міжнародний кримінальний суд готує нові провадження проти Росії й зокрема — проти ПВК "Вагнер". А посол Латвії у НАТО висловив переконання, що можливі провокації найманців будуть оцінюватися як дії, підтримувані Росією.