"Велика сімка" готує відповідь Путіну щодо злочинів у Сирії, – експерт

11 квітня 2017, 07:01
Читать новость на русском

Удар США по Сирії показує, що Трамп уже сформував команду і повністю ввійшов на свою посаду. Це рішення – перший по-справжньому президентський крок. Путін не був до такого готовий і боявся цього.

Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

"Путін любить завербувати, а з Трампом так не вийшло. Російський президент хотів зустрітися з Трампом, щоб спробувати знайти точки дотику. Так би мовити, подружитися і бути корисним. Приміром, у боротьбі з ІДІЛ. Цього не сталося, а події стали розгортатися швидше, ніж хотів сам Путін", – зауважує політолог.

Читайте також: Кінець дружби Трампа і Путіна – ризик для всього світу, – Gazeta Wyborcza

Як вважає Давидюк, Путін розроблятиме певні сценарії для співпраці зі США. Можливо, він спробує зробити мостиком до дружби з Вашингтоном нещодавні теракти в метро Санкт-Петербурга, які Путін сам і організував.

На думку Миколи Давидюка, велику вагу у розв’язанні конфліктів не тільки в Сирії, а й в Україні, матиме засідання G7, яке відбудеться 10-11 квітня в Італії. За його словами, країни "Великої сімки" зараз готують відповідь Путіну на військовий злочин проти дітей у Сирії. А використання Асадом хімічної зброї може стати підставою для введення військ у Сирію, як свого часу було з Іраком.

"G7 шукатиме адекватну відповідь і залишає поле для маневру Путіну, щоб він міг відступити з Сирії, не втративши політичне обличчя. Важливо, щоб країни сімки прийняли в комплексі потрібні рішення щодо питань конфлікту в Сирії, на Донбасі, анексії Криму, безпекового питання в Європі і вгамування всіх агресивних амбіцій Путіна. Світова дипломатія зараз у певному тупику, і є шанс з нього вийти, почавши речі називати своїми іменами", – зауважує Давидюк.

Крім того, експерт наголосив, що Путіну вже задали тон розмови, коли Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що хімічна атака в Сирії здійснена режимом, який підтримується президентом РФ. Тепер, вважає Давидюк, є чітка позиція, якої не було раніше в міжнародній дипломатії. І від цього залежатиме вихід із гібридної ситуації, повернення в часи, коли чорне було чорним, а біле – білим.

"Путін гібридною війною це змінив, щоб грати на цьому. Тепер агресію починають називати агресією, а не кажуть, що глибоко стурбовані. Путін до такого не звик. Він розслабився і вважав себе найбільшим хуліганом, а тут з’явилися "старші товариші", які ставлять його на місце", – зазначає експерт.

При цьому Микола Давидюк наголошує, що сьогодні Україні найважливіше – піднімати питання, що Путін – сам терорист, який захопив Крим і Донбас, щоб це питання не затихло.

Сирія – важливо, але не треба забувати, що такі самі діти на Донбасі і в Криму. Режим Путіна – однаково небезпечний усюди,
– наголошує експерт.

Нагадаємо, в ніч з 6 на 7 квітня Дональд Трамп віддав наказ здійснити ракетний удар по авіабазі в Сирії, звідки велася хімічна атака урядовими військами Башара Асада по мирному населенню. в результаті хімічних атак військами Асада провінції Ідліб, здійснених 4 і 6 квітня, загинуло близько 100 чоловік, серед яких майже 30 дітей,

Детальніше про ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі: Трампом по Путіну: як удари США по Сирії вплинуть на світ і Росію