Відмовився везти безкоштовно: ветерани АТО у Кропивницькому оригінально провчили водія маршрутки

20 вересня 2020, 03:40
Читать новость на русском

Водій 113 маршрутки у Кропивницькому відмовився везти учасника бойових дій безкоштовно. Тоді два десятки ветеранів АТО завітали до нього і весь день каталися по маршруту, позбавивши змоги брати інших пасажирів.

Про незвичний випадок у Кропивницькому з маршруткою та учасниками бойових дій розповіли у пресслужбі "Національного корпусу".

Дивіться також Водій вигнав пасажирку з маршрутки, бо не мав решти: відео з вибаченнями

Ветерани полку "Азов", третього полку 55 артилерійської бригади та інших добровольчих підрозділів провели акцію у Кропивницькому на захист права учасників бойових дій на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.


Водія, який відмовився везти учасника бойових дій, покарали "гривнею" / Фото НК

Два десятки ветеранів зібралися на кінцевій зупинці маршруту номер 113, сідали в мікроавтобус і їздили весь день містом, позбавивши водія змоги брати інших пасажирів. Їздили, звісно, з посвідченнями УБД і безкоштовно.

У такий спосіб ветерани підтримали свого побратима, якого раніше відмовився везти водій цієї маршрутки.


Ветерани зайняли всі місця у маршрутці та каталися у ній весь день безкоштовно / Фото НК

Прикрі випадки з громадським транспортом та учасниками бойових дій траплялися й раніше:

  • Наприклад, у Дніпрі в лютому водій різко відреагував на посвідчення УБД, причому ветеран війни на Донбасі має інвалідність – він втратив ногу.
  • У травні в Чернігові молодий ветеран війни на Донбасі (який також втратив ногу) хотів скористатися пільговим проїздом, показав посвідчення, але водій маршрутки його вигнав. Тоді для водія історія закінчилася не так лагідно, як інцидент у Кропивницькому – порваним одягом та синцями.
Чому існує проблема дозволеного чи забороненого пільгового проїзду у громадському транспорті під час карантину:
  • Стаття 37 закону України "Про автомобільний транспорт" вказує: "Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом".
  • Законів, які б скасовували пільги на проїзд громадським транспортом, немає. Але є рішення уряду та місцевих адміністрацій щодо запровадження певних карантинних обмежень. Тож наразі виникла правова колізія, щодо якої у юристів є різні точки зору. Крапку же в цій історії, найімовірніше, ставитимуть суди.

У Кропивницькому, зауважимо, пільговий проїзд у громадському транспорті скасували майже на початку карантину, з 27 березня. Але з 1 липня пільги частково поновили – для тролейбусів та автобусів.