УКР РУС
9 серпня 2020, 23:16
4

У Білорусі відпустили журналістів каналу "Дождь", яких брутально затримали силовики

У день основного голосування на виборах президента Білорусі, 9 серпня, у Мінську силовики затримали 3 журналістів російського телеканалу "Дождь". За попередніми даними, представників ЗМІ затримали через те, що вони не мали акредитації. Наразі їх відпустили з відділку поліції.

Як повідомляє телеканал "Дождь", кореспондентів Володимира Роменського, Василя Полонського, а також оператора Миколу Антипова відпустили в Мінську.

Зверніть увагу У Мінську люди побили ОМОНівців: силовики застосували світлошумові гранати – відео

Деталі затримання журналістів "Дождя"

Інцидент трапився на вулиці Інтернаціональній, 18. Судячи з кадрів затримання, які ширяться мережею, силовики були в масках, але в цивільному одязі. Також вони не мали відповідних розпізнавальних знаків. Про це повідомляє 24 канал.

"Дождь", зі свого боку, повідомив, що в Мінську затримали їхніх кореспондентів Володимира Роменського та Василя Полонського, а також оператора Миколу Антипова.

Сталося це після того, як ті поспілкувалися з соратницею головної конкурентки Лукашенка на виборах Світлани Тихановської – Марією Колесніковою. Цікаво, що останню також затримували напередодні ввечері, але вже відпустили.

Дивіться відео затримання журналістів "Дождя" в Мінську

Журналісти "Дождя" не мали акредитації

Про це у коментарі інформаційні агенції "Інтерфакс" повідомив головний реактор телеканалу Тихон Дзядко. За його словами, вони в установлені терміни, ще 15 липня, подали всі необхідні документи в МЗС Білорусі на акредитацію для роботи на виборах президента. Але акредитацію так і не отримали, хоча запитували про підтвердження щодня.

Дзядко зауважив, що поки не можна говорити про те, що журналістів затримали саме за відсутність акредитації.

Ми навіть не знаємо, хто їх затримав. Все що ми знаємо це те, що було на відео, поки більше нічого,
– зазначив він.

Реакція на затримання журналістів із Росії

Першим затримання прокоментував тутешній Союз журналістів. Відповідне повідомлення з’явилося на їхньому сайті.

Союз журналістів Росії вважає, що затримання російських журналістів, очевидно, порушує права на свободу слова та свободу поширення інформації. СЖР вимагає від влади Білорусі негайного звільнення наших колег,
– заявили в Союзі.

Тут додали, що про претензії силовиків у бік співробітників "Дождя" поки офіційно нічого не повідомляли.

Крім того, дала свій коментар щодо ситуації речниця російського МЗС Марія Захарова. Вона повідомила, що журналістів затримали через відсутність акредитації, передає агенція "РИА Новости".

"Посольство Росії в Республіці Білорусь підключилася до вирішення ситуації через затриманням журналістів "Дождя" в Мінську і перебуває у контакті з білоруською стороною. Встановлено їхнє місцезнаходження. Журналістам надають консульску допомогу", – зазначила Захарова.

Актуально Колони бронемашин: Лукашенко продовжує стягувати до Мінська військову техніку – відео, фото

Обшуки в журналістів

Після затримання журналістів, у квартирі, яку вони знімали в Мінську, відбувся обшук. Його проводили люди в цивільному, які не представилися. Адвоката у квартиру також не пустили. Однак сам обшук був недовгим, ймовірні правоохоронці нічого не вилучили, просто оглянули все, після чого пішли.

Вибори в Білорусі: коротко

  • Головний день голосування на президентських виборах в Білорусі – 9 серпня. До цього упродовж 5 днів білоруси могли проголосувати за свого кандидата у президенти на попередніх виборах.
  • Участь у перегонах беруть 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Ганна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко. Останній балотуватиметься на 6 термін.
  • Власне Тихановська є головною конкуренткою Лукашенка на виборах. Її підтримують також опозиційні кандидати, яких ЦВК не зареєструвала для участі у виборах.
  • Напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.
  • Німеччина, Франція і Польща закликали Білорусь провести прозорі та чесні вибори президента.

Як проходить основний день голосування під час виборів президента Білорусі – можете ознайомитися за цим посиланням.