Такої рівноваги не пам'ятаю в історії США, – Піонтковський описав результати виборів

9 листопада 2022, 19:16
Читать новость на русском

У Сполучених Штатах Америки відбулося голосування на виборах до двох палат парламенту. Їхні результати стануть безпрецедентними, адже важко пригадати таку рівновагу в історії США.

Про це 24 каналу сказав російський публіцист із США Андрій Піонтковський. Найімовірніше, що республіканці матимуть незначну перевагу в Палаті представників.

Зверніть увагу Чого очікувати від виборів до Конгресу США: припущення Лещенка

 

Які результати виборів у США 

Піонтковський зазначив, що питання Сенату вирішиться остаточно 9 грудня, тому що в одному зі штатів – Джорджиї відбудеться другий тур виборів. Можливі 2 варіанти – або збережеться нинішня ситуація, тобто по 50 сенаторів від Республіканської й Демократичної партій, а в спірних моментах вирішальним буде голос віце-президентки Камали Харріс.

Або ж, за його словами, у разі перемоги в другому турі у Джорджиї – 51 сенатор буде у демократів. Тобто практично буде та ж сама ситуація, але з деяким покращенням у бік демократів. А остаточний результат у Палаті представників стане відомим максимум післязавтра, коли завершаться підрахунки.

Найбільш імовірний результат такий майже безпрецедентний – республіканці матимуть більшість в один чи два голоси. Безпрецедентно – тому що такої рівноваги я в сучасній історії Америки не пам'ятаю,
– наголосив Піонтковський.

Тобто, додав російський публіцист, у питанні подальшої підтримки України у війні з Російською Федерацією нічого не зміниться.

Піонтковський прокоментував результати виборів у США та сказав, чи зміниться підтримка України: дивіться відео

Чи вплинуть вони на допомогу Україні

Піонтковський зауважив, що на цих виборах програли декілька нових запеклих трампістів, які виграли праймеріз у своїх республіканських конкурентів, тобто у колишніх членів Палати представників.

Якщо коротко, у кожному разі в будь-якому голосуванні щодо України в Палаті представників забезпечено щонайменше три чверті голосів на користь України. Це всі демократи і як мінімум половина республіканців,
– сказав російський публіцист.

Він зауважив, що є два підсумки виборів – зовнішньополітичний і внутрішньополітичний. Зовнішньополітичний полягає в тому, що підтримка України не зміниться. А внутрішньополітичний означає, що Дональду Трампу тепер буде дуже важко отримати номінацію від Республіканської партії.

Піонтковський вважає, що Трамп заявить про свою кандидатуру найближчими днями, але слідом за цим піде оголошення про участь у президентській кампанії низки видних республіканців.

Що відомо про вибори у США: коротко

  • Упродовж дня у вівторок, 8 листопада, відбувалися вибори в США до двох палат парламенту. Соціологія перед голосуванням показувала, що демократи можуть втратити більшість у Сенаті та це відіб'ється на підтримці України.
  • Сенатор-республіканець Ренд Пол із Кентуккі, колишній кандидат у президенти, виграв третій термін у Сенаті. У травні він заблокував законопроєкт щодо надання Україні пакету військової допомоги.
  • Колишній командувач американської армії у Європі генерал Бен Ходжес впевнений, що США продовжать підтримувати Україну. Він наголосив, що 70% американців наполягають на продовженні підтримки України.