Упередженість, і обмеження свободи слова: вибори у Туреччині не визнали повністю чесними
Джерело:
ОБСЄМіжнародні спостерігачі не визнали президентські вибори в Туреччині повністю чесними і вільними. Наголосили на упередженості державних ЗМІ й обмеження свободи слова.
Заяву оприлюднила спільна місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ) і Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).
Дивіться також Ліра стрімко обвалилася після перемоги Ердогана: на Волл-стріт прогнозують, що це не кінець
У їхньому звіті про другий тур виборів йдеться про те, що під час процесу були упередженість і тиск на виборців, у тому числі з боку державних ЗМІ.
Спостерігачі водночас зафіксували, що організація самих виборів відповідала демократичним правилам, і виборці могли вільно обирати кандидатів. Однак, у передвиборній кампанії використовувалися заяви, які дискримінують опонентів. Мова також про упередженість державних ЗМІ й обмеження свободи слова.
Спостерігачі вважають, що це призвело до нерівноправного становища кандидатів і надання привілеїв Реджепу Таїпу Ердогану.
Другий тур президентських виборів привів до явного переможця. Однак, цей другий тур також відбувався в середовищі, яке багато в чому не забезпечує умов для проведення демократичних виборів,
– голова делегації ПАРЄ – Франк Швабе.
Зверніть увагу! Результати виборів у Туреччині негативно позначилися на курсі турецької ліри, який і раніше знижувався. Станом на ранок 29 травня курс впав до рекордного рівня 20,05 ліри за долар.
Фахівці попереджають, що до кінця року курс ліри може впасти на 29% – до 28 лір за долар, якщо Ердоган не змінить грошово-кредитну політику.