Все зав'язане на підтримці: навіщо насправді США вибори в Україні
Сенатор з Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що в Україні варто провести вибори навіть під час воєнного стану. Його заява викликала чимале обурення та обговорення. Однак така риторика може мати доволі прагматичне пояснення.
У Сполучених Штатах зараз активно готуються до майбутніх виборів, тож не дивно, що можуть лунати провокативні заяви щодо України. Зокрема й про проведення виборів. Суспільний і політичний діяч зі США Юрій Рашкін розповів 24 Каналу детальніше про мотиви подібних заяв.
Читайте більше Ніколи не кину свою державу, – Зеленський про ймовірність виборів та свого балотування
"Зараз, коли Україна не може проводити вибори, розмови про це є звичайною дурістю, яка вигідна невідомо кому. Такі розмови викликають питання – на що ви сподіваєтесь, сенатор Ліндсі, що Зеленського не виберуть чи виберуть?", – зазначив Юрій Рашкін.
Сенатор Ліндсі Грем міг би пояснити таку заяву даниною демократії, то йому варто було б поважати закони та порядок. Адже, за законом, воєнний стан продовжують на 90 днів, і вибори у цей час неможливі.
У чому причина таких заяв
Зауважимо, що Володимир Зеленський, за даними ЗМІ, поїде до США на щорічну зустріч світових лідерів в ООН у Нью-Йорку та засіданні Ради безпеки ООН щодо України у середині вересня. Не виключено, що це буде риторика, яка його зустріне з Республіканської сторони, мовляв, ми вам так раді і вже не дочекаємось нових виборів в Україні.
Я б з цього приводу особливо не нервував. Ліндсі Грем заявляє різні речі, залежно від того, куди дує вітер. Схоже, це просто говорить про ситуацію на сьогодні. Але це не означає, що українцям треба вишикуватись і йти голосувати, бо сенатор з Південної Кароліни так сказав,
– наголосив Рашкін.
Такі заяви сенатора можуть вказувати на його небажання підтримувати Україну чи інших політиків, які не підтримують Україну. А у такий спосіб він просто хоче виправдати це, нібито Україна не віддана ідеалам демократії.
Водночас назагал в Адміністрації Байдена немає стійкого та однозначного переконання, що в Україні потрібно проводити вибори у час війни.
"Це промацування політичного підґрунтя політиків з опозиційної партії. У нього (Ліндсі Грема – 24 Канал) і влади немає, тобто він просто намагається знайти вплив. А що Байден у якийсь спосіб тиснутиме на Україну, щоб там проводили зараз вибори, я й уявити цього не можу", – підсумував Рашкін.
Юрій Рашкін про позицію Штатів щодо виборів в Україні: дивитись відео
Вибори в Україні під час воєнного стану: що кажуть представники влади
- Про можливість, а точніше неможливість проведення виборів в Україні зараз розповів радник голови ОП Михайло Подоляк. Серед причин, які він назвав є безперервні обстріли Росії, підготовка агітаційних кампаній, українці, що виїхали за кордон та велика кількість внутрішніх переселенців.
- Керівниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк наголосила, що частина українських територій досі є окупованими, що унеможливлює проведення виборів там. Крім того, значна частина населення зараз воює, тож не зможе проголосувати.
- Своєю чергою, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Верховна Рада може внести законодавчі зміни щодо виборів, якщо США та Європа погодяться виконати декілька умов: фінансова підтримка під час виборів, а спостерігачі мають сидіти в окопах, аби перевірити легітимність.