Вибори президента США: популярний кандидат Буттіджедж несподівано знявся з перегонів

2 березня 2020, 03:42
Читать новость на русском

Серед претендентів від демократів у США Пітер Буттіджедж несподівано став одним із фаворитів після перемоги у праймеріз у кількох штатах. Однак він не зміг закріпити успіх та вирішив припинити свою участь у перегонах.

Колишній мер міста Саут-Бенд у штаті Індіана Піт Буттіджедж добровільно припиняє змагання серед кандидатів у президенти США від Демократичної партії. Про це розповіли у CNN із посиланням на одного з помічників Бутіджеджа.

До теми: Байден виграв праймеріз демократів у Південній Кароліні

"Мер Піт" – так називають у США Піта Буттіджеджа – вирізняється серед інших кандидатів:

  • Віком – йому 38,
  • Нетрадиційною сексуальною орієнтацією,
  • Знанням цілої низки мов – англійської, норвезької, іспанської, італійської, мальтійської, арабської, перської та французької.

На праймеріз у штатах Айова і Нью-Гемпшир Буттіджедж здобув успіх, тож його стали називати одним із фаворитів перегонів. Однак ставка його кампанії на афроамериканську та латиноамериканську громади в США не спрацювала в інших штатах – у Неваді й Південній Кароліні. Там Буттіджедж опинився далеко позаду лідерів.

Через цю поразку молодий кандидат вирішив знятися з перегонів. Тепер з 20 демократів, які починали кампанію, залишилися лише шестеро.

Головними претендентами на те, аби виступити у підсумку проти Трампа, є:

  • Джо Байдден, якому 77 років,
  • Берні Сандерс – 78 років.

Чинному президенту США Дональду Трампу, нагадаємо, 73 роки.

Ветеран, міленіал, гей: що відомо про зірку президентських перегонів США Піта Буттіджеджа – читайте у матеріалі 24 каналу.

Вибори президента США: що треба знати

У 2020 вибори відбудуться у вівторок, 3 листопада. Це будуть 59-і вибори глави держави в історії країни.

Процес виборів у Штатах відбувається у три етапи:

  1. Відбір кандидатів всередині партії (демократи обирають свого кандидата, республіканці – свого). Також визначаються інші менші партії або незалежні кандидати.
  2. Громадяни США з правом голосу обирають виборників: певну кількість від конкретного штату відповідно до кількості його населення.
  3. Виборники безпосередньо обирають нового президента і віцепрезидента США. Виборник віддає свій голос за того кандидата, який отримав найбільшу підтримку людей у штаті.

Така система існує, бо для США важливо, щоб нового президента підтримували більшість штатів, а не просто більшість населення країни.

Тим часом у штаті Вашингтон оголосили надзвичайний стан через коронавірус