Німецьке видання показало яхту, яку пов'язують з вибухами на "Північному потоці"

10 березня 2023, 13:30
Читать новость на русском

Джерело:

Spiegel

Яхту "Андромеда" орендували на німецькому острові Рюген через чартерну компанію. Саме її пов'язують з вибухами на "Північному потоці", які відбулися наприкінці вересня 2022 році.

Журналісти німецького видання вважають, що диверсанти перевозили вибухові пристрої саме цією 15-метровою яхтою. Проте, хто орендував судно – досі невідомо.

До теми: У Зеленського відповіли на публікацію про диверсію "проукраїнської групи" на "Північному потоці"

Як виглядає яхта, що могла перевозити вибухівку

За інформацією німецького видання, для перевезення вибухівки використали вітрильну 15-метрову яхту "Андромеда". Вона зареєстрована у порту на острові Рюген у громаді Бреге. Під час розслідування стало відомо, що судно класу Bavaria Cruiser 50 орендували у чартерної компанії, яка знаходиться на цьому острові.

Проте директор компанії відмовляється коментувати, хто був орендарем яхти. Відомо лише те, що група невстановлених осіб використовувала підроблені документи.


Яхта "Андромеда" / Фото Spiegel

У Федеральній поліції Карлсруе також не коментують ситуацію з орендою. Говорять лише, що 18 – 22 січня на яхті проводили обшук.

Курс "Андромеди": що говорить слідство

Під час проведення розслідування Федеральне відомство кримінальної поліції відтворювало шлях судна. Ймовірно, яхта рухалася на північну частину острова Рюген. Там на початку вересня була зупинка. Слідчі допитали свідків і вивчили документацію порту.

У поліції Німеччини відмовляються коментувати, коли "Андромеду" повернули до чартерної компанії.

Тим часом у Данії оголосили в розшук іншу яхту, яку помітили на острові Крістіансі в Балтійському морі, що поблизу від місця вибуху. Поліція розшукує судно, яке пришвартувалося біля острова у період з 16 до 18 вересня.

Вибухи на "Північних потоках"

  • Наприкінці вересня 2022 на газопроводах "Північний потік-1" і "Північний потік-2" сталися невідомі вибухи. Після цього інциденту російські газогони стали непридатними для використання.
  • Останнім часом посилилася риторика західних ЗМІ щодо "українського сліду" у цих вибухах. Втім політологи вбачають у цій версії дуже багато суперечливих моментів.
  • Олексій Резніков прокоментував останні розслідування NYT, у якому знову розглядали версію причетності України. Міністр оборони заявив, що Україна не має стосунку до вибухів на газопроводах "Північний потік". За його словами, нині немає жодної достовірної інформації, що у підриві могли брати участь проукраїнські групи.