Ще від 24 лютого: у Криму досі триває хвиля антивоєнних протестів

21 липня 2022, 18:08
Читать новость на русском

Крим також очікує на деокупацію. Адже після 24 лютого у ньому прокотилася хвиля антивоєнних протестів, яка триває досі.

Про це в ефірі 24 каналу розповіла керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак.

Важливо Ненависть у ділі: путінські нацбати почали нищити один одного на українській землі

Вона зазначила, що згідно з їх підрахунками, орієнтовано вже є понад 100 випадків протестів у Криму з підтримкою материкової України.

Марія Томак повідомила, що більшість з цих людей потрапляє під адміністративне переслідування. Адже державна дума росії ухвалила спеціальний закон щодо дискредитації збройних сил рф. Через це вже є понад 70 випадків притягнення до відповідальності, які нарахувала ініціатива "Кримський процес".

Ми з колегами 8 років постійно моніторимо Крим. Спілкувалися з активістами та адвокатами. Але навіть для нас такий рівень підтримки й активності став несподіваним,
– повідомила Марія Томак.

Вона пояснила, що люди, які зараз виявляють солідарність, це не ті, хто традиційно виходив на акції підтримки. Тепер це абсолютно інша когорта, а саме звичайні кримчани, які не можуть стримати свої емоції, співпереживання, солідарність. Навіть розуміючи, що будуть притягнуті до відповідальності.

За словами експертки, це дуже різні прояви, починаючи від того, що людина може процитувати відому фразу про "русский военный корабль" й за це потім притягнута до відповідальності. Аж до коктейлів Молотова, підпалених автівок або розбитого в них скла, якщо є символіка "z".

Це дуже різний набір дій – серед них є радикальні, тобто не просто плакат "за мир". В тому числі до них додаються доволі молоді люди, які фактично свідому частину свого життя прожили в окупації,
– повідомила Марія Томак.

Вона констатувала, що для нас це дуже важливі сигнали. Це означає, що навіть попри повне інформаційне блокування Криму, ізоляцію й дуже-дуже агресивну пропаганду, яка межує з насильством проти людей, – є ті, які залишаються з материковою частиною України.

"Я думаю, що ці акції та протестну активність підживлює розуміння людей, що навіть, попри всі ті жахіття, які зараз відбуваються на материковій частині України, – повномасштабне вторгнення наближає момент деокупації Криму", – додала Марія Томак.

Дивіться відео: яка ситуація в Криму

Останні новини з Криму

  • У росії розпочалася істерика через те, що Україна прагне повернути Крим, який росіяни захопили у 2014 році. У кремлі вирішили посити заходи безпеки на анексованому півострові.
  • Наляканий успіхами ЗСУ мєдвєдєв вирішив заявити, що у разі удару наших героїв по Криму "Україну чекатиме судний день". Яким чином росіяни збираються його влаштувати він вирішив не розповідати, адже козирів в окупантів практично не залишилося.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що російські окупанти дуже переживають через зброю, яку наші героїчні ЗСУ отримують від партнерів. Вони активно посилюють захист Кримського мосту, адже у разі атаки по ньому вони будуть відрізані від основного каналу забезпечення.