Розраховувати на покращення можна, але воно не буде різким: яка ситуація зі світлом у Києві
Джерело:
фейсбук Сергія КоваленккаУ Києві після потепління можна буде розраховувати на покращення ситуації з електроенергією. Проте воно не буде різким.
Про це розповів генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко. За його словами, за прогнозами погоди сьогодні був чи не найскладніший день, а завтра вже почне теплішати.
Цікаво Подоляк спрогнозував найближчі дії Росії: що хочуть атакувати
Ситуація зі світлом може покращитися
Коваленко зазначив, що сьогодні його запитували, чи є якась температура, яка може бути критично загрозливою для енергосистеми України.
Не можна сказати, що якщо на вулиці буде, умовно, мінус 20 градусів, система стане. Генерація продовжить працювати, електроенергія буде вироблятися і постачатися стільки, скільки буде можливим на конкретний момент часу,
– зауважив гендиректор Yasno.
За його словами, також цілком імовірно, що той обсяг електроенергії не зможе покрити весь попит. Тобто люди її отримуватимуть, але з великими обмеженнями.
"Слід постійно мати це на увазі, поки зима не завершилася. Чи варто очікувати на різке покращення ситуації з потеплінням? Я думаю, розраховувати на покращення можна, але воно точно не буде різким", – заявив Коваленко.
Він додав, що для повного відновлення енергосистеми потрібно багато часу та ресурсів. Щонайменше слід відновити генерацію, яка зараз перебуває в ремонті.
"Я вдячний енергетикам, які допомагають всіма силами, щоб ми витримали цю зиму. Але нагадую про відповідальність кожного, бо всі ми так чи інакше – учасники енергосистеми. Тож тримаймося", – зазначив гендиректор Yasno.
Він підсумував, що якщо вимкнення електрики відбуваються не за графіком, слід одразу писати у фейсбуці до:
- ДТЕК Київські електромережі;
- ДТЕК Дніпровські електромережі.
Києву скоро не загрожуватиме повний блекаут
Нещодавно перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів, що ситуація з енергозабезпеченням столиці уже не така безнадійна, як була раніше. Навіть попри можливість нових ракетних обстрілів.
Поворозник зазначив, що повний блекаут припинить загрожувати Києву уже з середини лютого. За його словами, попри такі обнадійливі прогнози, у столиці готуються до усіх можливих викликів.