Макрону є чим відповісти Путіну на переворот у Нігері: чи посилить Париж допомогу Києву

5 серпня 2023, 11:57
Читать новость на русском

Німеччина, як і раніше, не готова постачати крилаті ракети Taurus в Україну. Однак ситуацію з постачанням далекобійних ракет може збалансувати Франція.

Таку думку 24 Каналу висловив експерт з міжнародної безпеки фонду "Демократичні ініціативи" Тарас Жовтенко. Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що наразі постачання Україні ракет Taurus не є пріоритетом у контексті військової допомоги.

Зверніть увагу Німеччина надала нову допомогу Україні: що увійшло в пакет

Париж візьме і зробить

Німці завжди були дуже обережні у постачанні зброї. Зокрема, постачання танків Leopard та зенітних артилерійських установок Gepard – це швидше виняток.

Ймовірно, заява Бориса Пісторіуса буде збалансована допомогою, яку Україна потенційно отримає від інших західних союзників. На думку Жовтенка, ситуацію допоможе збалансувати Франція і президент Емманюель Макрон, який не без втручання росіян втратив вплив в африканській Нігерії після державного перевороту.

Важливо! 26 липня 2023 року солдати президентської гвардії Нігеру затримали президента Мохамеда Базума, а інша група солдатів оголосила про його повалення, закрила кордони країни, призупинила роботу державних установ і запровадила комендантську годину, одночасно оголосивши про формування хунти.

"Макрон має безліч інших способів відігратися на росіянах, зокрема збільшивши Україні постачання крилатих ракет французького виробництва SCALP. Я думаю, що офіційний Париж без гучних оголошень візьме й зробить. За таких умов можна не сильно ображатися на міністра оборони Німеччини, який заявив, що свої ракети вони постачати не будуть", – мовив експерт з міжнародної безпеки.

Як Франція може помститися росіянам за переворот у Нігері: дивіться відео

Глобальна антиросійська коаліція

Наші союзники, як зазначив Жовтенко, – це не окрема країна, яка у міру своїх можливостей допомагає. Союзники України – це глобальна антиросійська коаліція і кожна з країн, яка надає військову допомогу, координує свої кроки з іншими країнами.Аби не було такого, що кожна країна постачає одне й теж і в нас перенасичення.

"Однак те, що нам вкрай потрібне зараз або не постачає взагалі ніхто, або постачає дуже мало. Для цього створений механізм "Рамштайн". Подібні заяви лунають не одноосібно від цих країн, вони є голосом в об'єднаній глобальній антиросійській коаліції", – додав експерт з міжнародної безпеки.

Державний переворот у Нігері: коротко

  • Уранці 26 липня Амад Абдраман заявив про усунення від влади президента Мохамеда Базума, закриття кордонів та всіх установ республіки, а також про введення комендантської години по всій країні з 22:00 до 05:00.
  • 27 липня генерал Омар Тчіані оголосив себе президентом країни перехідного періоду. Водночас міністри чинного уряду продовжують виконувати свої обов'язки, щонайменше декларативно.
  • Після перевороту відбулося засідання Радбезу ООН, на якому схвалили одностайну заяву з осудом подій в Нігері. Європейський Союз засудив переворот в Нігері та припиняє з нею будь-яку співпрацю.
  • Франція – колишня метрополія африканської держави  зупинила фінансову підтримку Нігеру. Ба більше, президент Еммануель Макрон пригрозив заколотникам, що у випадку нападів на громадян Франції, Париж неодмінно вживе заходів.