На Радбезі ООН висловили стурбованість щодо потенційних негативних наслідків військового перевороту у Нігері, зокрема щодо ймовірного зростання терористичної активності та погіршення соціально-економічної ситуації у країні.

Дивіться також Голодний шантаж: як Путін взяв Африку у заручники та чим небезпечний переворот у Нігері

Стабільність і демократія в Нігері мають першорядне значення, і міжнародне співтовариство єдине у відстоюванні верховенства права та демократичних принципів,
– мовиться у документі.

Євросоюз приєднується до засудження перевороту

Європейський Союз також рішуче засудив військовий переворот у Нігері. Жозеп Боррель попередив, що будь-які подібні дії призведуть до призупинення фінансової допомоги країні.

Позбавлення влади президента Мохамеда Базума сприймається як серйозна загроза стабільності та демократії, і ЄС солідарний з Економічним співтовариством країн Західної Африки (ЕКОВАС) у зусиллях з відновлення конституційного порядку в Нігері.

Україна – єдина у позиції зі своїми союзниками

Раніше офіційний Київ також рішуче засудив державний переворот в Республіці Нігер та уважно стежить за подальшим розвитком подій.

У заяві нашого міністерства йшлося про те, що політична та інституційна стабільність в Нігері має важливе значення в контексті зусиль задля подолання безпекових викликів в регіоні Центральної Африки та Сахелю.

Що відомо про військовий переворот у Нігері

  • 26 липня у Нігері полковник Амаду Абдраман заявив про усунення від влади президента країни Мохамеда Базума. Також стало відомо про закриття кордонів та всіх установ республіки.
  • Базум послідовно виступав за демократичні принципи, прогресивне ставлення до прав жінок та освіти, а також домагався допомоги країн Заходу у боротьбі з терористами на території континенту. Крім того, він був одним із небагатьох африканських лідерів, який відмовився брати участь у саміті "Росія – Африка".
  • 28 липня лідери перевороту в Нігері оголосили генерала Абдурахмана Тіані новим главою держави. Він був головою президентської гвардії, чиї солдати власне і заблокували Базума в його палаці.
  • Африканські країни, західні держави та регіональні та міжнародні організації висловили підтримку Базуму й закликали до відновлення демократії. Деякі чиновники припустили, що результат ще не остаточний.
  • Попередня спроба державного перевороту в Нігері відбулася у березні 2021 року.