В Естонії обговорюють можливість відправки військ на Захід України
Джерело:
Breaking DefenseВ уряді Естонії "всерйоз" обговорюють можливість відправки військ на захід України, щоб допомогти Києву вивільнити резерви для відправлення на фронт.
Політики аналізують потенційне відправлення військ в Україну. Уряд Естонії хотів би піти на такий крок у складі повноцінної місії НАТО – "щоб продемонструвати ширшу об'єднану силу і рішучість". Про це заявив радник президента Естонії з питань національної безпеки Мадіс Ролл
Читайте також Не обов’язково вводити свої війська на фронт: як країни НАТО могли б вступити у війну в Україні
Розглядаються різні сценарії
Естонія потенційно готова відправити війська на захід України в складі меншої коаліції. Водночас там не виключають, що члени НАТО, які зараз виступають проти такого кроку, згодом змінять свою думку.
Дискусії тривають. Ми повинні розглядати всі можливості. Ми не повинні обмежувати наші міркування стосовно того, що можемо зробити,
– пояснив Ролл.
Загалом естонські політики також висловлювали відкритість стосовно ідеї відправлення західних військ в Україну.
Раніше Володимир Зеленський пояснював, що НАТО може тренувати українських солдатів в Україні, в нашій країні можна створити підземні хаби, щоб ремонтувати західну техніку, а представники НАТО можуть стояти на кордоні.
Військова допомога: останні новини
- На тлі наступу росіян на півночі Харківщини, Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет допомоги для України на 400 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійдуть зенітні ракети до систем Patriot та NASAMS, артилерійські снаряди, додаткові установки M142 HIMARS та боєприпаси до них.
- Частина зброї з останнього пакету допомоги США уже надійшла на фронт. Про це повідомив прессекретар Пентагону Джон Кірбі, зауваживши, що швидше постачання пов'язане з розміщенням певних видів зброї на складах у Європі.
- У Бундестазі виступили з пропозицією щодо захисту України від постійних ворожих обстрілів. Представники низки партій виступили за те, аби залучити системи ППО на території Польщі та Румунії для захисту неба над західними областями України.