Про Залужного, ЗСУ, Ілон Маска та Єлизавету ІІ: які статті стали найпопулярніші у Вікіпедії

4 жовтня 2022, 16:50
Читать новость на русском

Попит серед українців на українську версію Вікіпедії зростає. Раніше російську версію сайту переглядали у 8 разів більше користувачів, ніж українську, нині на кожні 100 відвідин української сторінки – 123 російської.

Про це 24 каналу розповів Ініціатор створення, співзасновник ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич. Раніше повідомлялось про те, що Тім Кук розказав, як потрапити на роботу в Apple.

Цікаво Якість – за гроші: користувачі YouTube незадоволені майбутнім нововведенням

Українська Вікіпедія стає популярнішою

Пероганич зазначив, що українська Вікіпедія відвоювала в російської в Україні 15 мільйонів переглядів. Якщо говорити про минуле, то 2 роки тому на 100 переглядів української Вікіпедії було 250 переглядів російської; рік тому було вже 170; цього року вже 123.

Якщо так піде далі, то вже наступного року ми обженемо російську, і популярність української в Україні стане вища, ніж російської,
– зауважив Юрій Пероганич.

Співзасновник ГО "Вікімедіа Україна" додав, що тенденція зниження популярності російської Вікіпедії в Україні давня. Були періоди, коли російська була популярніша, ніж українська у 8 разів. Українці нині, можна сказати, в зоні турбулентності, тому попит на інформацію зростає. 

Найбільш відвідувані сторінки Вікіпедії в Україні

Він назвав статті Вікіпедії, які в Україні є найпопулярнішими серед користувачів. Зокрема, 2 жовтня, найпопулярніша була сторінка про Лиман. Загалом список найвідвідуваніших статей Вікіпедії в Україні є таким:

  • Єлизавета ІІ, яку переглядали 350 тисяч разів;
  • Російське вторгнення в Україну – 240 тисяч разів;
  • Україна;
  • Перша світова війна;
  • DeepStateMap – це найпопулярніша мапа, яка зображує становище фронту;
  • Shahed-136 – це дрони, які Іран постачає Росії;
  • Валерій Залужний;
  • ЗСУ;
  • Чарльз ІІІ.

"Про перегляди статті Ілона Маска поки даних немає. З'явились уже меми, що його ім'я походить від російського літака Іл, і Маск – це російська вимова слова Москва", – наголосив Пероганич.

Пероганич про те, які статті стали найпопулярнішими у Вікіпедії: дивіться відео

Перегляди англійської Вікіпедії

Співзасновник ГО "Вікімедіа Україна" продовжив, що в Україні трохи зросла й популярність англійської Вікіпедії. У вересні 2021 року було переглянуто 15 мільйонів сторінок, цього року – 18 мільйонів. 

Англомовна Вікіпедія є найкращою і найпопулярнішою. Вона має 6,5 мільйонів статей, тоді як українська має 1,2 мільйона статей. Однак якщо говорити про якість і розмір нашої Вікіпедії, то вона перебуває на 12 місці у світі,
– підкреслив Юрій Пероганич.

Користувачі й редактори Вікіпедії

За його словами, неможливо порахувати кількість користувачів Вікіпедії, але можна порахувати пристрої. Зокрема, у вересні українську Вікіпедію переглядали з 14 мільйонів пристроїв. Кількість редакторів же точна відома. За вересень це 3262 людини. З них понад 700 людей зробили 10 і більше редагувань, 214 людей – понад 100 редагувань, 31 людина – понад 1 тисячу редагувань.

"Я б закликав людей, які помічають помилки у Вікіпедії, не боятись, шукати кнопку "Редагувати" й уносити правки до Вікіпедії", – підсумував Пероганич.

Події у світі науки й технологій: останні новини

  • У Twitter з'явилась функція редагування публікацій. Її користувачі просили мало не з самого початку існування соцмережі.
  • Компанія Google часто експериментує з різноманітними дивними продуктами в Японії. Нещодавно там знову, другий рік поспіль, випустили чипси, щоб рекламувати майбутні смартфони Pixel, а тепер створили чергову незручну клавіатуру.
  • Міжнародна група дослідників провела аналіз дуже рідкісного алмаза знайденого у Ботсвані, який міг утворитися на глибині 659 кілометрів. Врешті вчені дійшли висновку, що межа між верхньою та нижньою мантією нашої планети (перехідна зона) містить набагато більше затриманої води і вуглекислого газу, ніж вважалося раніше.