Вірити в те, що Коломойський відступиться – наївно, – журналіст
Про "антиколомойський" закон, COVID-19 у Білорусі, Росії та Італії – в програмі "Політ.бюро" розповіли політичний оглядач Іван Верстюк, заступник головного редактора "Української правди" Євген Будернацький, журналісти Ігор Яковенко та Валерій Калиновський, нардепка Лада Булах, активіст з Нью-Йорку Олексій Прокопенко, та президентка культурної асоціації "Надія" Галина Сторожук.
Експерти запевнили, що Ігор Коломойський не припинить боротьбу за "Приватбанк" після того, як Верховна Рада проголосує за "антиколомойський" законопроєкт.
Читайте також Вони нічого не означають без Зеленського, – експерт про "слуг народу"
"Ігор Валерійович така людина, що це може бути питання торгу, а не принципу. Зараз це питання принципу. "Приватбанк" його цікавить і як гроші, і як принципова історія, в якій його "кинули" ще попередники – Петро Олексійович (Порошенко – 24 канал) і його команда", – сказав заступник головного редактора "Української правди" Євген Будерацький.
Журналіст також зазначив, що багато у цій історії залежить від Президента України Володимира Зеленського.
Якщо Зеленський піде до Ігоря Валерійовича на перемовини, то це може стати історією для продовження розвитку прийняття цього закону. Однак вірити в те, що Коломойський просто так відступиться – наївно,
– пояснив Будерацький.
Політичний оглядач Іван Верстюк також підтримав цю думку та додав, що Коломойський зараз у відчаї, адже у нього зараз проблеми.
"Політичний час може пройти повз нього. У бізнесі справи йдуть погано. Авіакомпанія МАУ, один з його ключових активів, простоює і важко сказати, що вона уникне банкрутства. Тому Коломойському принципово утриматися "на плаву" і зберегти контроль над частиною фракції "Слуга народу", аби у якийсь спосіб наростити свій капітал як в бізнесі, так і в державних органах влади", – зауважив Верстюк.
Іван Верстюк та Євген Будерацький в ефірі програми "Політ.бюро" / Фото: скриншот з відео
Про COVID-19 у Росії
За різними прогнозами, через пандемію в Росії передбачають від 9 до 30 мільйонів безробітних. Крім цього, декілька мільйонів мігрантів зараз перебувають в моторошному становищі. Це той гібридний федералізм, який "накрив" Росію. Про це розповів російський журналіст Ігор Яковенко.
Ігор Яковенко в ефірі програми "Політ.бюро" / Фото: скриншот з відео
"Коли до кінця квітня 2020 року у мільйонів людей, я думаю, що це десятки мільйонів, закінчаться засоби для існування, ось тоді з’явиться безстрашшя. Я думаю, що до цього віра теж закінчиться. Думаю, що Росію чекають тяжкі часи", – запевнив журналіст.
Більше про ситуацію з СOVID-19 у Росії – читайте тут
Про ймовірний карантин у Білорусі
У Білорусі зафіксовано 700 випадків захворювання на COVID-19. Попри таку цифру, президент країни Олександр Лукашенко впевнений, що панікувати не потрібно і ніякого вірусу немає. Самі громадяни главі держави не дуже вірять та вимагають ввести в країні суворі карантинні обмеження.
Страх у людей є. Лукашенко говорить бадьоро, що вірусу не видно, тому й не страшно – йде і грає собі в хокей, готується до параду Перемоги. Однак все одно білоруси остерігаються",
– розповів журналіст з Білорусі Валерій Калиновський.
Білоруський журналіст Валерій Калиновський / Фото: скриншот з відео
Більше про те, чому в Білорусі не вводять загальнонаціональний карантин – читайте тут
Про "парламентське болото"
Володимир Зеленський наразі володіє достатнім контролем над партією "Слуга народу" та може впливати на її рішення. Однак у фракції утворилась група, яку дуже важко контролювати. Політичний оглядач Іван Верстюк це "парламентським болотом".
Але треба розуміти, що у "Слузі народу" утворилось "парламентське болото" – це вислів, який з'явився у французькому парламентаризмі. Тобто це ті люди, які дуже погано контрольовані",
– заявив він.
Іван Верстюк / Фото: detector.media
Про частину нардепів з фракції "Слуга народу", яких важко контролювати – читайте тут