Вірменія вирішила офіційно попросити допомоги у росії та ОДКБ через "агресивні дії" Азербайджану
Джерело:
уряд ВірменіїНа тлі чергового погіршення ситуації на кордоні між Вірменією та Азербайджаном вірменський прем'єр Нікола Пашинян вирішив попросити допомоги у росії.
Відповідне рішення, яке може призвести до втручання ОДКБ у конфлікт, ухвалили під час засідання Ради безпеки Вірменії.
Важливо Загострення між Азербайджаном та Вірменією: країни заявили про провокації та обстріли
Як мовиться у повідомленні уряду, на зустрічі Радбезу обговорювали подальші кроки, спрямовані на протидію "агресивним діям Азербайджану" проти Вірменії.
Ухвалено рішення про офіційне звернення до росії, до Організації Договору про колективну безпеку та Ради безпеки ООН з метою реалізації положень Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу щодо агресії проти суверенної території Вірменії,
– повідомили у вірменському уряді.
Статут ОДКБ дозволяє використовувати військових та миротворців країн-членів лише на території країн-учасниць договору за їхнім запитом. Україна, звісно, не є членом ОДКБ.
Раніше стало відомо, що військову частину росіян у Ґюмрі підняли по тривозі. Більше інформації про це наразі немає.
У Міноборони Вірменії заявили, що збройні сили Азербайджану нібито продовжують використовувати важку техніку, безпілотники та міномети по позиціях армії Вірменії. Водночас, за їхніми даними, азербайджанці гатять і по цивільних об'єктах.
Що відомо про загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном триває ще з 1990-х років. Попередній серйозний епізод вдалося загасити восени 2020 року, коли до Нагірного Карабаху ввели російських миротворців.
Однак у ніч проти 13 вересня на кордоні між Азербайджаном та Вірменією знову стало неспокійно. Обидві країни заявили про обстріли та провокації, а вірменський прем'єр навіть подзвонив владіміру путіну та Еммануелю Макрону.
А от у Міноборони Азербайджану наголосили, що "вторгнення на територію Вірменії" – не більш ніж маячня. Там вважають, що державою-агресором та окупантом у регіоні є Вірменія. Крім того, в оборонному відомстві Азербайджану звинуватили Вірменію і її керівництво у провокаціях.
Що було раніше – Вірменія заявила про наступ Азербайджану: дивіться відео