Хто з військових може виїхати за кордон і що для цього потрібно

7 квітня 2024, 19:16
Читать новость на русском

Джерело:

"РБК-Україна"

В Україні продовжили дію воєнного стану, під час якого для чоловіків призовного віку та вже мобілізованих діють обмеження для перетину кордону. Водночас існує низка підстав, відповідно до яких військовослужбовці можуть виїхати з України.

Юристка Діана Тернова наголосила, що військовослужбовці можуть потрапити за кордон за двома підставами.

Дивіться також Окупанти розстріляли беззбройних українських військовополонених в Кринках на Херсонщині

Які умови для виїзду

Так, військові мають право на поїздку за кордон у ході власної планової відпустки. Також їм дозволено покидати Україну для лікування поранень.

Нагадаємо, що 2 лютого Кабмін ухвалив постанову, якою встановив максимальний термін перебування у відпустці для лікування.  Він становить 12 місяців поспіль. 

Основна відпустка військовослужбовця не може тривати більше 30 днів на рік. Слід врахувати, що її не можна брати усю відразу. Вона надається частинами по 15 днів. Також військові мають право на відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Вони не можуть перевищувати 10 днів.

Які документи потрібні

За словами юриста, військовий повинен зібрати певні документи відповідно до мети, з якою він хоче виїхати за межі України: у відпустку або на лікування. 

Спершу захиснику потрібно написати рапорт, в якому обов'язково вказати місце проведення відпустки, адресу та тривалість перебування. 

Якщо, наприклад, військовий вирушає у відпустку до родичів, то вони повинні законно перебувати за кордоном, мати тимчасовий захист або постійне місце проживання.

Після подачі рапорту командир ухвалює рішення щодо надання чи не надання дозволу на відпустку та виїзд за кордон. Далі він видає відпускний квиток та наказ.

В Україні проголосують за новий законопроєкт щодо мобілізації

  • Вже цього тижня, 10 – 11 квітня Верховна Рада планує розглянути у другому читанні законопроєкт номер 10449.
  • Серед основних змін, які він пропонує, – скасування строкової служби, запровадження загальної військової підготовки, зниження призовного віку тощо.
  • Загалом до проєкту закону було запропоновано понад 4000 правок.
  • Розгляд правок тривав місяць.
  • Відомо, що депутати відхилили пропозицію Офісу президента про економічне бронювання.