Діють дуже обережно: чи можливий зараз обмін полоненими між Ізраїлем та ХАМАС
Напередодні з'явилася інформація, що ХАМАС нібито погодився обміняти всіх заручників. Проте досвід показує, що всі попередні спроби обміну не мали успіху.
Дуже багато терористів, які проникли на територію Ізраїлю 7 жовтня – це бойовики, які колись були звільнені під час таких угод. Про це 24 Каналу розповів громадський діяч та активіст Давід Майофіс, додавши, що вести переговори й довіряти терористичній організації – робити гірше самому собі.
Читайте також Прийшли на противагу "автономістам": як ХАМАС побудував у Секторі Гази диктатуру
Чи вдасться обміняти заручників
Ізраїль почав наземну операцію лише через 3 тижні після нападу ХАМАС. Одна з версій, чому так сталося – країна чекала, щоб провести переговори щодо обміну. Як бачимо, сьогодні вони ні до чого не призвели.
Ймовірно ЦАХАЛ також хоче створити певний тиск на ХАМАС для того, щоб схилити бойовиків звільнити полонених без будь-яких угод.
ЦАХАЛ сьогодні діє обережно не лише для того, щоб зберегти життя ізраїльських солдатів. Багато будинків у Секторі Гази заміновані, зокрема тунелі, входи. Також це тиск на ХАМАС, щоб вони звільнили полонених,
– розповів Давід Майофіс.
Громадський діяч та активіст припустив, чи можливий обмін між ХАМАС та Ізраїлем: дивіться відео
ЦАХАЛ хоче дати чітко зрозуміти терористам, що Армія Ізраїлю залишається і нікуди не піде, тому їм краще просто відпустити заручників.
Конфлікт між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини
- Журналісти The New York Times описали, що відбувалося в Ізраїлі 7 жовтня під час нападу ХАМАС. Зокрема, вони звернули увагу на помилки, яких допустила влада. Наприклад, ізраїльська розвідка припинила прослуховування терористів, головною загрозою вважали Хезболлу, а прем'єру повідомили про все, що відбувається, надто пізно.
- Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський розповів, що наша держава з самого початку надає велику підтримку Ізраїлю. Він підкреслив, що Україна – одна з небагатьох країн, де не відбувалися протести на підтримку Палестини. Також посол зауважив, що в парламенті триває робота, аби офіційно визнати ХАМАС терористичною організацією.
- Німецьку студентку, яку бойовики ХАМАС викрали й возили у своєму пікапі, визнали мертвою. Про це у соціальних мережах написала матір дівчини, а згодом інформацію підтвердило й МЗС Ізраїлю. Шані Лук було 22 роки, вона приїхала на музичний фестиваль в Ізраїль саме тоді, коли відбувся напад ХАМАС. На відео бойовиків її впізнали за татуюваннями.