Вже не "конфлікт": Китай вперше визнав війну Росії проти України

19 лютого 2023, 12:50
Читать новость на русском

Влада Китаю вперше визнала війну Росії проти України. До речі, раніше Китай публічно зберігав нейтралітет щодо вторгнення країни-окупантки.

Влада Китаю навіть розповіла про "мирний план", який може закінчити цю війну. Про це повідомив радник президента Китаю Сі Цзіньпіна Ван Ї на Мюнхенській конференції з безпеки, інформує 24 Канал.

Зверніть увагу Китай може надавати Росії нелетальну військову допомогу, – NBC

Китай вперше визнав війну Росії проти України

Так, Ван Ї заявив, що "ця війна не може тривати". За його словами, позиція Китаю – поважати територіальну цілісність і суверенітет усіх країн.

Радник президента Китаю зазначив, що Пекін продовжуватиме працювати заради миру.

Ми, звичайно, можемо продовжувати висловлювати свою позицію на міжнародних конференціях, подібних до цієї, але я пропоную, щоб ми також почали мислити спокійно, особливо для моїх друзів у Європі. Нам потрібно подумати про те, яких зусиль ми можемо докласти, щоб покласти край цій війні,
– наголосив Ван Ї.

Китай у війні Росії проти України

  • Ентоні Блінкен заявив, що Китай розглядає можливість надання Росії летальної "допомоги". США – серйозно заклопотані.
  • Нагадаємо, що після 24 лютого 2022 року високопосадовці США, зокрема президент Джо Байден та радник з національної безпеки Джейк Салліван, попереджали Пекін. Вони закликали не надавати матеріальної підтримки Росії для війни.
  • Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що Китай постачає у Росію навігаційне обладнання, технології постановки перешкод, частини винищувачів.

Згадаємо також, що офіційна позиція Китаю від початку російської агресії на території України дотепер була дуже дивною. Власне, Пекін декларував те, що дотримується "нейтралітету", не збирається втручатися у цей конфлікт на стороні Кремля, але й різко не засуджував російський тероризм.

Очевидно, така нечітка позиція зумовлена тим, що в КНР остерігаються санкцій, які може застосувати Захід. Проте водночас Пекін навіть не намагається дистанціювати від Москви, адже не хоче втрачати "стратегічного партнера".