"Це ж не кіно": у Повітряних силах відповіли, чи можуть окупанти одночасно залучити всю авіацію
Джерело:
ТСНЗа майже 6 місяців широкомасштабної війни окупантам не вдалось підкорити український повітряний простір. Нині вони майже не залітають у підконтрольне Україні небо, натомість здебільшого працюють авіацією на лінії зіткнення, для підтримки своїх наземних сил.
Разом з тим росіяни, станом на зараз, збільшили кількість своїх вертольотів для застосування в Україні – на понад 100 одиниць проти початку повномасштабного вторгнення 24 лютого. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, чи може країна-агресорка залучити усю свою військову авіацію проти нашої держави одночасно.
Читайте також "Ми вже все, у нас люди здаються": окупант розповів про масову відмову росіян воювати
Зміна тактики російської авіації
Юрій Ігнат повідомив, що на момент вторгнення росії в Україну 24 лютого, окупанти застосовували 250 вертольотів. Сьогодні ж їхня кількість збільшилась до 360. Попри це, авіацію окупантів наші захисники й захисниці доволі часто збивають.
Тому, за словами військового, вся ця ворожа авіація нині не виконує завдань на територіях, підконтрольних Повітряним силам ЗСУ. Посадовець зауважує, що повітряна техніка противника не зосереджена в якомусь одному конкретному місці.
Чи може росія застосувати всі свої військові літаки та вертольоти одночасно
Речник Повітряних сил ЗСУ пояснює, що якщо брати до уваги кількість російських вертольотів у 360 одиниць й величезну протяжність фронту в Україні, то на таку лінію розмежування така чисельність авіації ворога не є надто великою.
До речі У білорусі почали відновлювати російські військові літаки: країни підписали термінові контракти
Ігнат додає, що у сучасних війнах на певних ділянках авіація працює у складі ударних груп. Це можуть бути ударні групи літаків або вертольотів у кількості, наприклад, 10 одиниць.
Чи можуть одночасно працювати сотні літаків? Це ж не кіно про Другу світову війну,
– відповідає на питання речник Повітряних сил.
До слова, Юрій Ігнат наголошує, що вся авіація ворога не дислокується на якомусь одному аеродромі, а розосереджена довкола кордонів – у білоруській Зябрівці, у кримському Джанкої тощо.
Вас може зацікавити – росія додала нові бойові кораблі з ракетами у Чорне море: дивіться відео