Меседж для Путіна: яку гру почав Макрон із заявою про війська НАТО в Україні

4 березня 2024, 20:20
Читать новость на русском

Існує думка, що президент Франції Еммануель Макрон зробив заяву про ймовірність введення військ НАТО в Україну, щоб покращити політичний імідж у Європі та вибороти лідерство. Зараз для цього вдалий час.

Крім того, у такий спосіб Макрон підняв ставки та подав сигнал Владіміру Путіну. Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Микола Давидюк.

До теми Ймовірність введення військ НАТО в Україну: все про резонансну заяву Макрона

"Думаю, що для Путіна це меседж, що НАТО готове надати війська, не вступаючи у війну. Ми бачимо, що йде торг. Путіну кажуть: "Виходь з України або ми всі надішлемо війська". Путін: "Ви блефуєте". Макрон зараз розклав йому всі карти та показав, що дійсно можуть зайти", – пояснив він.

Макрон підняв ставки

Микола Давидюк зазначив, що хтось може сказати, що НАТО не наважиться, адже Росія – це ядерна держава. Однак в Альянсі також є країни, які мають ядерну зброю.

Крім того, Китай не дозволить Росії здійснити ядерний удар. Без консультацій з Пекіном Кремль точно не буде використовувати ядерну зброю.

У цьому випадку Макрон підняв ставки, можливості допомоги. Тому що про людський капітал ми не говорили. Але коли почнуть говорити про людей, то швидше Європа буде давати зброю,
– переконаний політолог.

У Європі розуміють загрозу для себе

Як підкреслив політолог, якщо Росія зможе перемогти Україну, нападе на країни Балтії, яким відкрито погрожує, то наступними можуть стати Німеччина та Франція. Європа починає розуміти важливість допомоги Україні та посилення власної оборони.

Потрібно приймати рішення, підіймати ставки. Путін теж заходить далеко, вже напряму погрожує країнам Балтії. Треба розуміти, що від Балтії до Німеччини – один крок, до Франції – два. Якщо він зайде до країн Балтії, то наступною буде Німеччина,
– наголосив Давидюк.

Заява Макрона: головне

  • Лідер Франції Емануель Макрон 26 лютого заявив, що війська НАТО можуть відправити в Україну. Проте наразі розмови йдуть лише про можливий сценарій у майбутньому, і думки з цього питання розділені. Він наголосив, що Путін не може здобути перемогу, тому важливо розглядати всі варіанти, аби зупинити його.
  • Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне зауважив, що французькі війська не братимуть участь у військових діях на території України. Водночас Париж дотримується концепції "перемогти Росію, не ведучи війни з Росією".
  • У Кремлі неабияк перелякалися від розмов про війська НАТО в Україні. Речник Путіна Дмітрій Пєсков сказав, що якщо відправлення військових буде здійснено, то "доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення Росії та НАТО".