Чи впливає путінська пропаганда на допомогу Україні: в ОП дали відповідь
За два роки війни в Україні Росія остаточно довела свою неспроможність належати до сучасних країн. На Заході, за винятком окремих партій, вже практично немає ілюзій, щодо того, що країна-агресорка здатна бути хоч чиїмось партнером.
Таку думку 24 Каналу висловив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк, зауваживши, що дедалі більше європейських країн погоджуються з тим, що Росія у сучасному вигляді не може існувати. Повинна відбутися її повна трансформація.
До теми Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ
Як змінилася допомога світу для України
Тільки абсолютна трансформація Росії може стати гарантією безпеки для Європи. Усе інше – це лише ілюзії. Західні країни вже створили відповідне лобі підтримки нашої держави. Вони максимально ефективно інформаційно, дипломатично працюють, передають різні пакети військової допомоги.
За словами Подоляка, усі розуміють, що, наприклад, Норвегію не можна порівнювати зі США за кількістю чи якістю зброї. Але такі країни також активно нам допомагають, збільшують пакети допомоги, тому що розуміють, що Росія не повернеться в стан законослухняності й максимально жорстоко атакуватиме Європу, якщо залишиться Путін та його вертикаль.
Щобільше, вони відчувають, що 60 – 70% населення Росії максимально щиро хоче вбивати громадян європейських країн. Я ще раз наголошую, не Путін хоче вбивати, а величезна кількість громадян Росії щиро хочуть вбивати громадян різних європейських країн,
– підкреслив Михайло Подоляк.
Безумовно, Україна у цьому "списку знищення" стоїть на першому місці, росіяни вбивають наших людей, дітей і відверто про це говорять у соціальних мережах. Відтак треба позбутися ілюзій та зрозуміти, що величезна кількість громадян Росії, якщо не програють, то завжди бажатимуть нам смерті, шукатимуть можливості, щоб принести смерть на нашу територію.
Не буде такого, що, наприклад, Путін програє чи кудись зникне, а Росія без трансформації змінить поведінку на глобальному ринку. Ні, якщо вона не програє, то поводитиметься так само як сьогодні – з Путіним чи без нього.
Країни Європи свідомі цього, тому пропагандистські впливи Росії не суттєві, зокрема коли вони говорять про ті чи інші інциденти. Це не впливає сьогодні на підтримку України,
– наголосив радник голови ОПУ.
Військова допомога для України: актуальні новини
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наголосив, що підтримуватиме Україну у межах своїх сил. Зокрема 23 січня він повідомив про виділення нового пакета військової допомоги. До нього увійдуть танки, бронемашини, артилерійські снаряди, системи ППО. Крім цього, Німеччина обіцяла провести навчання для 10 тисяч українських військових.
- Велика Британія запропонувала надати Україні свої далекобійні ракети Storm Shadow. Натомість Німеччина має відправити на англійські склади ракети Taurus. У такий спосіб Лондон хоче врегулювати питання з небажанням Німеччини надавати Україні далекобійну зброю. Ракети Taurus здатні вражати цілі на відстані до 500 кілометрів. Їхню передачу обговорюють ще з літа 2023 року.
- Сенат Італії вирішив продовжувати постачати зброю в Україну щонайменше до кінця 2024 року. За відповідне рішення проголосували 118 сенаторів, проти виступили 18. Тепер цей документ має ухвалити нижня палата парламенту Італії.