Битимуть у місця скупчення російських військ: як касетні боєприпаси допоможуть ЗСУ

7 липня 2023, 16:28
Читать новость на русском

Касетні боєприпаси, які можуть передати Україні у межах нової військової допомоги від США, не змінять суттєво хід війни. Втім, цей тип зброї є ефективним проти ворожої піхоти.

Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. Він закликав не переоцінювати важливість касетних боєприпасів.

Дивіться також Байден схвалив надання Україні касетних боєприпасів, – The Washington Post

"Це не та зброя, яка допоможе нам одразу перемогти у війні, але вона додасть певної потужності нашим наступальним діям. Касетні боєприпаси розлітаються кілька разів і таким чином можна накрити досить великий радіус території та ефективніше вражати живу силу ворога", – пояснив військовий.

Касетні боєприпаси не використовують для руйнування фортифікаційних споруд чи важкої техніки. Це здебільшого протипіхотна зброя.

Загроза для цивільних

Правозахисники із Human Rights Watch, які працюють у межах риторики Кремля, заявили, що Білий дім не повинен надавати Україні касетні боєприпаси. Мовляв, вони не є високоточною зброєю та можуть становити серйозну загрозу для цивільного населення.

"При цьому Росія із самого початку повномасштабного вторгнення неодноразово застосовувала касетні боєприпаси проти українців, і до сьогоднішнього дня Human Rights Watch це не турбувало", – зауважив Гетьман.

Касетні боєприпаси не змінять хід війни в Україні: дивіться відео

Як Україна використає касетну зброю

Якщо цей тип зброї все ж таки надійде до України, очевидно, що його використовуватимуть лише у тих зонах бойових дій, які є віддаленими від цивільного населення та населених пунктів.

Важливо! Касетні боєприпаси містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів і вважаються небезпечними для цивільного населення. Ці боєприпаси можуть не розриватися одразу і становити небезпеку на багато років після завершення війни.

"Є місця де може бути доволі велике скупчення російських військових і саме там будуть застосовуватись ці боєприпаси. Це дозволить нам зекономити снаряди та збільшити наші артилерійські можливості", – додав майор запасу ЗСУ.

Згідно із деякими неофіційними джерелами, Україні можуть надати не тільки гармати для систем залпового вогню, а й авіабомби із касетними засобами ураження.

Військова допомога для України

  • У Пентагоні підтвердили, що розглядають можливість надання Україні касетних боєприпасів. Однак остаточного рішення наразі немає. Видання NPR зазначило, що у Штатах оголосять про новий пакет вже 6 або 7 липня. 
  • У Штатах тривалий час відхиляли запит на касетні боєприпаси. Водночас Україна продовжувала наполягати, що цей тип зброї потрібен, аби ефективно уражати ворожі укріплення.
  • Володимир Зеленський відвідав 6 липня Болгарію. Він назвав причину, через яку президент Болгарії не підтримує Україну у військовому плані. Це сталося через те, що болгарський очільник буцімто боїться, що в його армії не залишиться зброї.
  • Також 6 липня український лідер завітав з офіційним візитом до Праги, щоб обговорити військову підтримку для України.