Генштабу слід довіряти: військовий експерт пояснив, доки доцільно тримати Бахмут
Росіяни не мають у достатній кількості засобів, щоб здійснювати повноцінні класичні воєнні наступальні операції на 2 напрямках – Бахмут та Вугледар. Проте тут ще дуже важливо, хто, де, ким і як командує.
Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він нагадав, що Бахмут – це вагнерівці, а Вугледар – це армія, тобто Шойгу та Герасимов.
Важливо ЄС планує протягом тижнів передати Україні закуплені боєприпаси, – FT
Експерт зазначив, що є також дуже серйозні політичні нюанси їх внутрішнього дискурсу та політичної кухні. Десь Шойгу навіть працює на те, щоб кінцево перетворити чи привести до нуля свого головного опонента у боротьбі між "вежами" Кремля.
Петро Черник розповів, що Бахмут – стратегічний був є й буде залишатися. Це мережа доріг на Лисичанськ та Сєвєродонецьк. Крім того, це стратегічна точка у частині потенційного відбивання залізничного вузла Дебальцевого. Треба його тримати до максимально тої точки, яка буде логічною, корисною та доцільною.
Я на 100% довіряю нашому генеральному штабу. Упевнений, що всі потенційні сценарії прораховані. Якщо дійде такий момент, що оперативний відступ буде виправданий – не треба цього боятися. Битви можуть бути програні,
– пояснив Черник.
"Американці у 1941 році програли скажену битву під час Перл-Гарбору. Японці тішилися, що "ще пів кроку й США впаде, ми будемо переможцями". Не так склалося й таких прикладів можу привести безліч", – пригадав Черник.
Дивіться відео з Петром Черником на ютубі 24 каналу:
Він акцентував, що важливо виграти війну й ми її виграємо. Так не буває, що усі битви без винятку виграшні. Історія рясніє, коли противник, який програє, має успішні битви.
Яка ситуація в Бахмуті: останні новини
- Російські окупанти не залишають спроб захопити Бахмут у Донецькій області, біля міста йдуть важкі бої. Ворог давить на позиції ЗСУ, але наші захисники дають гідну відсіч загарбникам.
- З Бахмута на Донеччині виводять тактичну групу аеророзвідки "Птахи Мадяра". Підрозділ обороняв місто-фортецю впродовж понад 100 днів. Про це у своєму телеграм-каналі 2 березня розповів командир групи Роберт Бровді.
- Російські війська вже місяць, як розпочали новий широкомасштабний наступ. Він мав би відновити темпи війни, принаймні, так планували загарбники. По факту ж серйозних успіхів вони не мають. Окупанти ледве зрушили з місця.