Раніше доступу до цієї трибуни не було: які меседжі має просувати Україна в країнах Африки
Делегація ПАР 16 червня відвідала Київ і представила свій "мирний план" завершення російсько-української війни. Хоч ці пропозиції далекі від реальності, Україні не варто нехтувати спілкуванням з країнами Африки.
Таку думку 24 Каналу висловив політолог Олег Лісний. Раніше він заявив, що високопосадовці ПАР не могли не почути російський friendly fire того дня.
До теми Мирна місія лідерів Африки: як цим може скористатися Україна
"Попри все, Україна має продовжувати спілкування з лідерами африканських держав. Нам потрібно працювати з Африкою в плані ООН, щоб були певні голосування", – зазначив Лісний.
Можливо, через африканське медіа Президент України Володимир Зеленський зміг донести кілька меседжів з пресконференції про те, хто саме вчиняє голод в Африці, хто саме не пускає кораблі з зерном.
Україна має точки дотику з ПАР
"Нам треба продавати той меседж, який не може Захід. Ми ведемо антиколоніальну війну, ми боремося з тим, хто нас загарбав. Це повинно заходити", – наголосив Лісний.
Візит делегації ПАР до Києва: основне
- 16 червня в Києві зустріли президента Південно-Африканської Республіки Сиріла Рамафосу. Він разом з президентом Сенегалу Макі Саллом очолив делегацію семи африканських країн. Уже 17 червня високопосадовці вирушили до Росії.
- У цей час росіяни завдали ракетного удару "Калібрами" та "Кинджалами". Однак речник президента ПАР Вінсент Магвенья заявив, що це нібито ніяк не вплинуло на роботу лідерів Африки.
- Лідери африканських держав прибули в Київ, щоб представити власний "мирний план" щодо війни Росії проти України. Мовиться про якнайшвидше відновлення переговорів між країнами.
- Проте Президент України Володимир Зеленський наголосив, що будь-які переговори можливі лише після виведення російських військ з усієї території нашої держави.