У п'ятницю, 16 червня, делегація презентує мирний план в Україні, а вже у суботу, 17 червня, – делегація поїде до російського Санкт-Петербурга. У рамках візиту делегації також відбудуться зустрічі з президентами України Володимиром Зеленським і Росії Володимиром Путіним, повідомляє 24 Канал.

Важливо Нові горизонти та удар по Росії: як друге велике турне Кулеби змінює позицію країн Африки

У Києві перекрили кілька вулиць

Пресслужба патрульної поліції Києва напередодні попереджала, що 16 червня у зв'язку із проведенням заходів протягом дня буде обмежено рух для транспортних засобів центральними вулицями. Про відновлення руху буде повідомлено додатково.

Шановні водії, просимо вас з розумінням поставитися до тимчасових обмежень та планувати свій маршрут завчасно,
– наголосили в поліції.

У мережі кияни повідомляють, що наразі перекриті бульвар Шевченка та проїзд до Михайлівської площі з боку вулиці Володимирської.

Поліція розвертає автомобілі: дивіться відео

Перекриті вулиці Києва: дивіться відео

Під час візиту делегація презентує свій "мирний план" щодо закінчення війни. За інформацією західних ЗМІ, у документі перераховано низку заходів, які пропонуються в рамках першого етапу взаємодії ворогуючих сторін. Зокрема, лідери африканських країн пропонують Росії вивести війська з України, а також відкликати ордер із суду Гааги на арешт Путіна.

Президент ПАР прибув в Україну

У Києві зустріли президента Південно-Африканської Республіки Сиріла Рамафосу. Він разом з президентом Сенегалу Макі Саллом очолюють делегацію африканських країн.

Сиріла Рамафосу зустріли у Києві: дивіться відео

Зазначимо, що до делегації також входять лідери ще кількох держав Африки й прем'єр-міністр Єгипту. Від поїздки відмовилися троє президентів – Єгипту, Уганди та Республіки Конго.

Що відомо про "мирний план" африканських країн

  • Сиріл Рамафоса у березні 2023 року вперше оголосив, що його уряд попросили "зіграти роль посередника" у російсько-українській війні. Після цього у травні почали говорити про "мирну" ініціативу від країн Африки.
  • Перед візитом делегації президент ПАР провів телефонні розмови з російським диктатором та Володимиром Зеленським. Відбулося це 12 та 13 травня відповідно.
  • В Офісі Президента наголосили, що хочуть, аби африканські країни приєдналися до української "формули миру", яку підтримали західні держави. Однією з ключових умов мирного плану Зеленського є виведення російських військ з України.