Китаю вигідне замороження війни: що Путін може привезти з Пекіна
Владімір Путін планує поїздку до Китаю, яка відбудеться 16 – 17 травня. Там, ймовірно, він із Сі Цзіньпіном будуть обговорювати мирний план, який пропонує Китай для припинення війни в Україні. Кремлівському диктатору вигідно зайняти спільну позицію із Пекіном, щоб якомога більше умов було на його користь.
Про це розповів 24 Каналу політтехнолог Борис Тизенгаузен, зазначивши, що, за словами Росії, Китай відмовився відправляти свого представника на Глобальний саміт миру. Це може означати те, що Пекін не влаштовують ті умови, які пропонують там. Сі Цзіньпін має на меті відстоювати свій мирний план щодо врегулювання ситуації в Україні.
Дивіться також Поїздка Путіна до Китаю: політолог припустив, якими будуть дії Сі Цзіньпіна
Вигода для Китаю
Путін вже заявляв, що перемовини з Україною мають базуватися на китайській формулі миру.
Китайська формула передбачає припинення бойових дій по лінії зіткнення та початок перемовин. Сі Цзіньпін також не забув додати туди й пункти про вигоди для Пекіна, зокрема відмова від політики Заходу односторонніх санкцій, які болюче б'ють по китайській економіці.
Путін їде до китайського лідера для того, щоб вони затвердили спільну позицію – заморозити війну по лінії фронту та розпочати перемовини. Це буде вигідно Китаю. За такою моделлю, Кремлю залишиться та територія України, яку окупували російські війська,
– наголосив політтехнолог.
Постачання запчастин для зброї
Борис Тизенгаузен зауважив, що Китай не постачає Росії зброю, проте запчастини до ракет, які руйнують українські міста – китайські.
Російські ракети не летіли б без мікрочипів (з Китаю – 24 Канал). Росія б не виготовляла новітні дрони без станків. Кремль купує не зброю, а засоби для її виробництва. Без Китаю більшість путінських ракет не були б оснащені необхідними запчастинами,
– сказав він.
Політика Китаю стосовно війни в Україні
- Глава Китаю заявив, що його країна підтримає мирну конференцію лише за умови, що в ній братиме участь Росія. Сі Цзіньпін начебто прагне досягнення рівних умов між Україною та Росією.
- Президент Росії висловив готовність до переговорів за китайським мирним планом. Путін скаржиться на санкції проти своєї країни. Він також наголосив на необхідності "гарантій" для Росії під час таких переговорів.
- Після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном, президент Франції Еммануель Макрон привітав зобов'язання Пекіна "утримуватися від продажу будь-якої зброї" Москві, а також передачі будь-якої допомоги країні-агресорці. Він заявив про це на спільній пресконференції з главою Китаю.