Китай розпочав антидемократичну гру: які тези Сі Цзіньпінь везе у Москву
Наразі Китай демонструє проросійську політику. Головним підтвердженням цього є запланований візит китайського очільника Сі Цзіньпіна до Росії.
Про це 24 Каналу розповів фахівець з далекосхідної політики Артур Харитонов. За його словами, українське представництво все одно досягне можливості поговорити із президентом Китаю.
Дивіться також Остання надія Путіна: яку користь хоче отримати Сі Цзіньпін від поїздки в Москву
Взаємини Китаю та Росії
Артур Харитонов пояснив, що, безумовно, Китай діє насамперед у своїх інтересах, але вони стосуються Росії.
Китай не є зацікавленим у тому, щоб Росія програла, і буде докладати чималих зусиль, щоб утримати її на плаву,
– наголосив він.
На його думку, мовиться про економічну підтримку країни-агресорки. До того ж Сі Цзіньпін наприкінці березня має зустрітися з очільником Росії.
"Сі Цзіньпінь в Москві озвучить фактично те, що він вирішив щодо Росії. Чи це буде пряма підтримка росіянам, чи надання військової техніки, чи щось інше – ми побачимо вже у 20-их числах", – розказав він.
За словами Харитонова, питання в тому, чи це буде перетин цієї "червоної лінії", чи це буде знов спроба маневрувати.
Китай виступає проти демократичного світу
Фахівець далекосхідної політики зосередив увагу, що наразі немає жодної інформації про візит Сі Цзіньпіна в інші країни, окрім Росії. Також відомо, що планується візит нового президента Бразилії до очільника Китаю.
Китай розгорнув досить сильну гру навколо всієї планети, але те, що ми розуміємо чітко – це якраз меседжі, які він везе в Москву. Тобто це посилення всієї співпраці, яка є з росіянами, та інтеграція Євразійського економічного союзу,
– переконаний він.
На його думку, усе це свідчить, що Китай продовжує впроваджувати свою стратегію, яка спрямована на боротьбу з демократіями, тобто з українськими союзниками.
Китайсько-українське питання
Харитонов підкреслив, що Китай не був готовий говорити з українським урядом від початку повномасштабного вторгнення.
"І весь час президент України просив про такий дзвінок, Сі Цзіньпін нахабно у себе приймав Ніколая Патрушева, Дмітрія Медведєва та інших російських істот", – додав він.
Втім, є інформація, що планується дзвінок до України після візиту Сі Цзіньпіна до Москви.
Україна своєю чергою має стійкий намір змусити Китай відступитися від радикальних кроків щодо Росії, тому що Китай буде платити,
– повідомив він.
Харитонов додав, що це позиція не лише нашої країни, але й всіх союзників на чолі з Білим домом. Те, що глави України та Китаю повинні поговорити – це факт, бо Володимир Зеленський має розуміти, з ким має справу.
Візит Сі Цзіньпіна до Москви: коротко
- Російський публіцист Андрій Піонтковський вважає, що програш Путіна у війні є неминучим. Однак Сі Цзіньпіну потрібен сценарій м'якої поразки диктатора, при якій він збереже владу.
- Політолог-міжнародник Максим Ялі припустив, що розмова Сі і Путіна може визначити, чи надалі відбудеться розмова лідера Китаю з президентом України. Він зауважив, що все залежить від того, що Путін нашепче Сі у Москві.
- Журналіст-міжнародник Олексій Бурлаков відзначив, що Сі Цзіньпін буде говорити з Путіним про свій "мирний план". На його думку, навряд Сі буде погрожувати Путіну чи змушувати його йти на якісь поступки, адже це не дуже йому вигідно.